Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyskakuje półka bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

 

Mam takie problem, że kupiłem auto bez półki bagażnika (hatchback 3 drzwiowy). 

Zamówiłem na allegro specjalnie pod tą wersje półkę. Jak wsadzę ją i nie podepnę tych linek do podnoszenia jej razem z klapa bagażnika to wszystko pasuje wzorowo, ale jak je podczepię to przy podnoszeniu półka wypada z tych plastikowych kołków na których jest osadzona. Nie mam pojęcie czemu tak się dzieje i już brak mi pomysłów. Wiem, że temat niby banalny, ale nie daje mi spokoju :/

 

Ktoś miał może taka sytuacje, albo wie co mogę robić nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby półka jest do megane ii HB 3D więc trochę to dziwne żeby były krótkie, ale może faktycznie to to :/ dzięki za podpowiedź. 

 

Idzie je jakoś przedłużyć? Czy to nierozbieralne i trzeba nowe kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w czym innym chyba jednak. Jak złożę na płasko  siedzenia tylne  i podwieszę półkę to wszystko działa ok. Jak siedzenia są normalnie to tak jakby ta półka przy podnoszeniu zapierała się delikatnie o nie i wyskakuje (materiał na siedzeniach się podwija pod nią :/) nie wiem teraz czy to oznacza, ze półka jednak nie do 3D phI czy coś nie tak mam z krzesłami :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy bolce na boczkach, na które wskakuje półka nie są wygięte w kierunku przodu pojazdu.

Czy półka nie jest wygięta, zniekształcona. 

Zwróć uwagę, czy zamykając klapę auta, półka trafia i jest dociskana tylko poprzez gumy-zderzaki na klapie. Przy zniekształceniu półki w dół czy górę zatrzaśnięta klapa powoduje mocne wybrzuszanie półki.

Generalnie masz zbyty mało miejsca pomiędzy kanapą a półką. Może sam rant półki, z tą luźną tkaniną jest odkształcony.

Czy półki różną się od pięcio- trzydrzwiowych aut, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

W półce tam gdzie wchodzi bolec są takie "plastikowe sprężyny". U mnie jedna z nich była pęknięta i półka wyskakiwała przy zamykaniu klapy właśnie przez zbyt słaby docisk bolca. 2 małe wkręty załatwiły sprawę tworząc nowe gniazdo bolca. Trzeba pamiętać jedynie o nieco innym sposobie wyciągania półki w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!