Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmiana lamp na full led


Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...

Zastanowiłem się nad tą kostką i może ten 6 kabelek odpowiada za samo-poziomowanie? Bo na dobrą sprawę żeby mieć samo-poziomowanie trzeba mieć sygnał z czujników w okolicach wahaczy (albo innych elementów zawieszenia), który nadaje na tym samym kabelku co poziomowanie z przełącznika, ale jednocześnie musi mieć sygnał z żyroskopu w lampie, więc może to jest do tego. Może ktoś kto ma full led bez samo-poziomowania zrobiłby zdjęcie ile ma kabelków na kostce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem megane 4 Z full Led. Miala ręczną regulację wysokości. Zresztą w intrukcji też jest mowa o ręcznym ustawieniu. 

Samopoziomowania i spryskiwaczy muszą być przy lampach o mocy powyżej 2000lm . Lampy Led z Megane zapewne tyle nie mają. To samo w Peugeot 308 , astra k . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wygląda tak. wyciągasz stare lampy i wpinasz full ledy, żadnych przeróbek nie trzeba światła odrazu się załączą

 

robiłem tak raz w scenicu IV bose co aż mnie zdziwiło że full ledów nie miał a nabity pod korek. 

a również mam megane iv na placu i tam wtyczki są identyczne, nawet między sobą te lampy działają - zawsze w serwisie powiedzą Ci cenę zaporową, wystarczy wyrwać na allegro 

a i full ledów się nie poziomuje z poziomu auta - trochę innaczej to działa niż jak dawniej za pomocą silniczków

na ośce tylnej jest taka mała kostka  która je ustawia jeśli np jedziesz po nierównościach 

co do jeszcze jednej kwestii - jak przechodzisz obok auta i ono się wita włączając światła, żeby wtedy full ledy też świeciły musisz zmienić parametr w pliku mtc i clipem zrobić autokonfigurację - niby szczegół mało istotny ale warto wspomnieć o nim

Edytowane przez sadisticescape
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dzięki za odpowiedź. 

Czyli są różne wersje z tymi światłami. Ciekawe czy jest jakas zależność np.grandtour Ma samopoziomowanie a Htb nie ma - albo coś podobnego. 

W każdym razie zostaje przy h7 . I tak świecą bardzo fajnie. Znacznie lepiej niż h11 w Qashqai 2 . 

 

Edytowane przez Komarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od połowy roku 2017 nowe samochody renault z lampami full led nie maja już samopoziomowania było o tym już na forum nie zależy to od wyposażenia czy rodzaju nadwozia Też myślę o wymianie lamp na full led bo świecą o niebo lepiej ale nie wiem jak by było z gwarancją ale po gwarancji wymienię na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy FullLED świecą lepiej, ale niestety jak kupowałem to nie było takiego auta w takiej konfiguracji jak ja chciałem, a na zamawiane czekałbym ponad 3 m-ce.

Sam myślałem nad wymianą na FL, ale gwarancja będzie na 100% problemem.

A że leasing na 4 lata i gwarancja na 4 lata to u mnie nie wyjdzie wymiana. 

Edytowane przez MarcinDe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!