Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmiana fabrycznych głośników na Focal 8.1 - Grandcoupe


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak się ma wersja Limited do ZEN bo Ja mam ZEN i jak zerkniesz na wcześniejsze wypowiedzi w tym wątku wymieniałem głośniki u siebie. Auto kupiłem w salonie w 2017 roku, ale to model z 2016.

Fabryczne głośniki to według mnie tragedia - to podstawowy model szerokopasmowy z magnesem o średnicy nieco większej jak kieliszek. Jakość dźwięku adekwatna. Nie miałem u siebie głośników wysokotonowych w desce.

Co do zwrotnic to przypuszczam, że w fabrycznych zestawach ich nie ma, a są tylko proste filtry montowane na kablach lub bezpośrednio przy głośnikach.

Według mnie warto wymieniać fabryczne głośniki, oczywiście na lepsze markowe modele. Focal jest OK, ale nie musi to być Focal. W MIV według mnie było montowane kilka wersji nagłośnienia, podstawowe z mizernymi głośnikami, wersja BOSE - już całkiem fajnie brzmiąca, ale nie rewelacyjnie, a wymagająca sporej dopłaty. Wersja z Arkamys, chyba standardowo stosowana w Intens, ale być może i niższych wersjach. Tej słuchałem w aucie demo w salonie i brzmienie było już zadowalające.

Natomiast montując dobre zestaw np. z wzmacniaczem zewnętrznym i subwoferem i dodatkowo wygłuszając przy montażu drzwi i najlepiej podłogę jakość dźwięku będzie dużo lepsza nawet od tej wersji BOSE. To tylko kwestia ile chcesz na to wydać. Moim zdaniem warto jeśli słuchasz muzyki w aucie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Panowie,

Śledząc wątek odnośnie audio w naszych Renault nie mogę znaleźć informacji na temat głośników Arykamys.  Przed zakupem Megane 4 na YouTube zagranicznym ktoś udostępnił film z audio Arykamys, a śledząc cenniki i informacje o wyposażeniu na polski salon nie ma nigdzie wspomniane o Arykamys. Jest tylko wzmianka o Bose i tyle. Posiadam megane 4 intense 1.5 dci 2017 z polskiego salonu i po zakupie audio dość kiepsko grało przez co byłem trochę zawiedziony bo poprzednio miałem Megane 3 tez z polskiego salonu i najprostszym audio i grało akceptowalne. Przeglądając ustawiania audio i ustawieniu zaczęło fajnie grać i znalazłem taką opcję w ustawieniach i tutaj pytanie do was czy to jest już audio Arykamys? Po wciśnięciu play w tej opcji gra jak z jakiegoś taniego laptopa. Dlatego zastanawiam się czy o dziwo na polski salon nie dostałem Arykamys

IMG_3234.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!