Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmiana fabrycznych głośników na Focal 8.1 - Grandcoupe


Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda temat stary ale jakby ktoś na dzień dzisiejszy chciał założyć Focala do Megane IV to może zapomnieć. Brak dostępności każdej wersji , zamówiony Focal 8.1 w sierpniu tego roku z Francji do dziś nie dotarł. Jedynie w kilku aso na półce znalazłem jakieś pozostałości Focal Drive 2.0

 

Jak ktoś ostatnio zakładał to niech podzieli się informacją gdzie to robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałem głośniki z przodu i z tyłu na focal drive 2.0 jakiś rok temu. Zarówno moim jak i panów z serwisu zdaniem różnica jest bardzo znaczna w porównaniu do oryginalnego słabego nagłośnienia. Podejmowałem temat Focal 8.1 uprednio ale panowie przynajmniej w moim serwisie mówili że to trudna operacja..... trzeba dokładać kable, zmieniać kostki zdejmować oprócz boczków też wykładziny. Sami nigdy tego nie robili i też się trochę bali. Stwierdziłem że nie będę rozbierał "pół" nowego samochodu i temat zarzuciłem, zmieniłem na focal 2.0 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Focal 8.1 to zestaw subwofer oraz 8 głośników to ja taki montowałem. Głośniki seryjne w stosunku do tego zestawu to przepaść w brzmieniu. Generalnie głośniki seryjne w MIV to bardzo tanie głośniki.

Co do samego montażu to fakt sporo potrzeba demontować (boczki, elementy konsoli centralnej, obudowa w rejonie h.ręcznego). Dostępne są instrukcje jak to zrobić (mogę podesłać na PRIV).

Ja osobiście robiłem to w warsztacie CARAUDIO i zeszło im około 8h (w folderach Renault jest gdzieś info o czasie montażu około 3h - ha ciekawe jak). W ASO sami mi powiedzieli, że nigdy nie montowali i lepiej bym zrobił to w serwisie zewnętrznym. 

Nie jestem pewien czy w każdej wersji, ale w mojej nie było kabli fabrycznych w miejscu głośników wysoko-tonowych na froncie (mam zwykłe radio z wyświetlaczem mono wersja ZEN).  W warsztacie nie mieli z dołożeniem ich żadnego  problemu. Poza zestawem od FOCAL (który zawiera właściwie komplet potrzebnych elementów montażowych i kabli oraz przejściówek) musiałem w ASO dokupić kilka spinek do boczków drzwi bo pękły przy demontażu.

Tym którzy by się zdecydowali na montaż głośników, a mają auto po gwarancji polecam przy okazji wyciszenie drzwi. To dodatkowo poprawi jakość dźwięku.

U mnie od montażu minęło już 1,5 roku i wszytko OK, żadne plastiki nie trzeszczą, wszystko działa. Inną sprawą jest to, że w MIV samo radio nie jest z najwyższej półki i dobra jakość dźwięku osiągalna jest tylko z USB lub np. po bluetooth ze smartfona. Radio FM gra co najwyżej przeciętnie. Może w nowszych autach z audio DAB jakość jest lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie tylko ja jestem niezadowolony z nagłośnienia w megankach, mam wersję intense z francji i chyba są głośniki no name, bo brzmi to tragicznie nie da się tego ustawić żeby dało się słuchać - tragedia. Mam jeszcze trochę już starą Lagunę III i tam również jest zwykłe nagłośnienie (nie cabasse i nie bose), ale brzmi to o niebo lepiej. Ogólnie nowa meganka to cięcie kosztów, wszystko jest słabej jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być 8 sztuk wraz z wygłuszeniem w drzwiach. Na Polskę na ogół montowano głośniki "Renault". Aczkolwiek czasami trafiały się modele Arkamys - sam tak miałem ;).

Edytowane przez arcean
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi konkretnie o grand coupe wersja intens z pakietem multimediów. Moja radio gra całkiem dobrze jakościowo ale nie jest mega głośne. Ogólnie zastanawiam się czy wszędzie gdzie mam maskownice to mam głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co spinać, tak naprawde to te zestawy nie mają w sobie niczego odmiennego od standardowych głośników innych firm z wyjątkiem tego, że zestawy mają dedykowane dystanse i prawdopodobnie odpowiednie złącza. Innymi słowy do M IV  można wsadzić każde głośniki. Co do utraty gwarancji, przy takich zabiegach nie ma możliwości jej utraty. Robiłem już kilka samochodów, które były na gwarancji i przy odpowiednio wykonanej robocie ASO się nie zorientuje, że coś było robione to raz. Dwa, można zapytać w ASO jak oni to widzą. Ja klientom wystawiałem zaświadczenie z opisem instalacji i sposobie montażu ze schematem i nikt nie miał nigdy z tego tytułu problemu.

Edytowane przez wadowskimichael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam GC, nie pamiętam też jak tam tył wygląda. Ale powinno być tak jak w innych wersjach nadwoziowych - po głośniku w drzwiach przednich, 2 głośniki pod szybą frontową przy słupkach i po 2 głośniki w drzwiach tylnych. Razem wychodzi 8 sztuk na całe wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!