Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmiana fabrycznych głośników na Focal 8.1 - Grandcoupe


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 11.10.2019 o 09:59, LTar napisał:

no a jest jeszcze maskownica po całej długosci za tylną kanapą.

Ta maskownica to tylko "odpowietrzenie".

Od wewnątrz w bagażniku są miejsca na dwie elipsy, nie mierzyłem, tylko zerknąłem i są one gdzieś pomiędzy tą maskownicą i oparciem fotela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z Focal 8.1 ogarnięty po uzyskaniu informacji z Renault Polska jak się okazuje Aso zamawia po złych numerach co najgorsze dzwoniłem po kilku i wszędzie używają tych złych :) .

 

Co do utraty gwarancji to jest to indywidualna kwestia podejścia Aso  i nikt jej nie zabiera do puki nic poważnego się nie dzieje. Nikomu nie życzę walki z producentem przy uszkodzeniu sprzętu kiedy wartość naprawy jest znacząca wtedy każdy się przekona co oznacza gwarancja. 

 

Dodam jeszcze,że jako konsument nie korzystam z gwarancji ,a rękojmi ale to za obszerny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ojinau zmień zasilanie wzmacniacza/sub na takie które nie wyłącza się po wyłączeniu zapłonu. Gra Ci tylko tył bo w tej konfiguracji jest podłączony i wzmacniany z radia auta z radia w auta. Natomiast przód jest podpięty pod wzmacniacz w SUB. Jeśli wyłączysz zasilanie SUB-a to i przód przestaje grać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pod siedzeniem się raczej nie zmieści. Zamontowałem w bagażniku na oparciu. Tak sugeruje instrukcja montażu FOCAL. Niestety minus jest taki, że po złożeniu oparcia nie można na nim nic transportować, no chyba, że zdemontuje się SUB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Chciałbym odświeżyć temat głośników. Może ktoś z szanownych forumowiczów orientuje się co siedzi w Megane 4 grandtour rocznik 2017 wersja limited, silnik 1,6 benzyna, 115. Radio fabryczne z r-linkiem.  Organoleptycznie (na słuch) sprawdziłem, że w przodzie i tyle są zestawy odseparowane. Problem jest taki, że w przodzie głośniki wysokotonowe znajdują się w kokpicie. Moje pytania:

1 gdzie znajdują się zwrotnice przedniej pary głośnik

2 gdzie są zwrotnice drugiej pary głośników

3 czy warto wymienić same głośniki nisko-sredniotonowe bez wymiany tweeterów zostawiając też oryginalne zwrotnice

Skąd taki pomysł? Naczytałem się na forum na temat focali i zamontowałem zestaw odseparowany w Suzuki SX4, tylko na przód ale jakość dźwięku i wierność szczegółów dużo lepsza niż w mojej megance. Wygluszylem też drzwi ale warto było. Chciałbym to zrobić teraz u siebie. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Megane 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!