Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej do 1.6 Sce ?


anonymous999

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Odkopuje mój dawny post, ale chciałem gorąco polecić aby NIE zalewać silnika olejem ELF.

Samochód fabrycznie zalany jest tym Elfem. Ja nie byłem w stanie dojechać do pierwszego przeglądu bez dolewania oleju. Przy około 8000km musiałem trochę dolać, potem tuż przed przeglądem była druga dolewka, bo już miałem komunikat na desce rozdzielczej (btw: olej miał barwę bardzo ciemna). Trochę martwiłem się, czy z silnikiem wszystko jest ok. Czy może pierścienie nie przepuszczają... Czy nie reklamować auta z tytułu gwarancji. Przegląd wypadł po roku, przy przebiegu ok 12000km. Postanowiłem wstrzymać się z reklamacjami i spróbowałem zalać silnik innym olejem, mianowicie Valvoline Synpower 0W40.

Przez cały rok po pierwszym przeglądzie poziom oleju na oko praktycznie się nie zmienił, poza tym kolor zachowany... ładny, jasny. Po tych doświadczeniach nie mam zamiaru wracać do elfa...

 

Aha i tak całkowicie poza tematem, wymiany oleju zalecane przez Renault co 30000km to jakieś nieporozumienie. Podobnie zalecenie co do wymiany filtra powietrza co 4 lata albo 60000km to już jest jawna dywersja :)

Ja zamierzam wymieniać komplet co roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy piszesz kolego anonymous999ja olej wymieniłem przy przebiegu 15000km i zleciał co ciekawe z opiłkami!!!
Zalałem olejem ELF EVOLUTION 900 SXR 5W-40 - przejechałem 9000km i nie zauważyłem żadnych ubytków oleju, był max.
Przy 24000km wymieniłem znowu olej na ELF EVOLUTION 900 SXR 5W-30 i przejechałem na nim 7500km znowu nie zauważyłem żadnych ubytków oleju, był max a kolor ciemnożółty.
Wymiany oleju i filtrów wykonuję sam w swoim warsztacie - przynajmniej mam tę pewność że jest wymieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak sklepy internetowe zamówiłem ten ELF EVOLUTION 900 SXR 5W-40, a przyszedł ten ELF EVOLUTION 900 SXR 5W-30 ,oba odpowiednie więc problemu nie robiłem ,oczywiście wymiany co 15 tyś albo raz do roku ...a nie jak sobie życzy Renault .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!