Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zakup clio IV, pomoc w ocenie


kowalikd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chcę zakupić auto dla żony do jazdy typowo miejskiej i znalazłem takie auto: 

 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-clio-wersja-limited-navigacja-dotykowa-led-tempomat-gwarancja-okazja-ID6zdysL.html#87f9da3e47

 

Dobrze wyposażony, sprowadzony, miał niby tylko malowany błotnik, sprzedający wysłał mi zdjęcia przed malowaniem, które załączam. Nr vin: VF15RB20A54740102. 

Sprzedający twierdzi, że to 2016, a z vin decoder wychodzi 2015. Co o tym myślicie? Czy warto jechać oglądać ponieważ mam tam 350 km w jedną stronę. Trochę boję się tego silnika 900 cm 3 turbo, wolał bym zwykłe 1.2 czy 1.4. Czekam na wasze rady i opinie, cena jest dość atrakcyjna...

 

VW 092.jpg

VW 095.jpg

VW 096.jpg

VW 098.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 0.9 TCe 90 KM  to udana konstrukcja na wtrysku pośrednim (zwykły), nie ma z nim problemów. Jest dynamiczniejszy i lepiej wyciszony w stosunku do 1.2 16V 75 KM. Kolegi żona ma takie Clio z silnikiem 0.9 TCe. Kupili nowe w salonie w grudniu 2012 roku, czyli w zasadzie w pierwszych 2 miesiącach od wprowadzenia tego silnika 0.9 TCe na rynek, nie było nigdy żadnego problemu do dziś. Jeśli żona jeździ więcej niż 4-5 km np. do pracy w jedną stronę, śmiało możesz rozważyć ten silnik. Auto jak to sprowadzone trzeba bardzo dokładnie prześwietlić pod kątem wszelkich napraw. 10-15 lat temu samochody się szpachlowało, dzisiaj niestety się spawa ćwiartki, połówki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne autko, również się za czymś takim nieśmiało rozglądam, również dla żony, ale póki co to pieśń przyszłości. W momencie zakupu mojej Meganki III w katowickim przysalonowym komisie, zwróciłem uwagę, a właściwie żona zwróciła, właśnie na Cliówki. Problem w tym, że wówczas (lipiec 2017) Clio IV z 2016 było niewiele tańsze niż Megane III z 2016. Mam tu na myśli parę tysięcy PLN, ale na pewno nie 20. Wg mnie ten samochód jest zbyt tani (zwłaszcza patrząc na wyposażenie i przebieg - ja oglądałem w lipcu z odpowiednio gorszym i dłuższym).

 

Na zdjęciach, które dołączyłeś jest napis dCi na klapie, czyli to nie to auto albo nie ta klapa...

Edytowane przez konwil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też ta cena wydaje się podejrzana. Faktycznie tu jest dci a tam tci na  klapie nie zauważyłem i na na szybie jest ta zielona naklejka eco 2 taka jak mam w megane mojej w dieslu gdzie w benzynie chyba tego nie ma 

Edytowane przez kowalikd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytałem bo nawet tego nie zauważyłem. Miałem jechać jutro to oglądać bo przez telefon to sobie można gadać z babcią a nie kupować samochód ale chyba sobie odpuszczę. W ogóle z vin decoder wychodzi 2015 a gość twierdzi że to jest 2016r, takie auta chodzą po około 40 tys na allegro więc nie wiem, coś tu jest podejrzane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!