Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Clio IV? A może Rio lub i20? Auto dla taty.


pbet

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie jeździłem więc nie wiem ale rodzice są zakochani.

Po wnikliwej analizie niestety są też małe minusy:

- nowy czynnik w klimatyzacji ($$$)

- ceny opon ($$$)

- zmiana oleju co 6 lub 8 (nie pamiętam) tyś. km lub 6 miesięcy (silnik benzynowy eksploatowany w trudnych warunkach) - kwestia do potwierdzenia bo dane z jakieś książki znalezionej w necie ($$$)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, aby mój kolega zmieniał olej co 8 kkm / 6 m-cy - musiałby być w ASO już ze 2-3 razy, a ma je w odległości ca. 50 km. Raczej bym o tym wiedział, ale napisałem mu SMS z pytaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czynnik w klimatyzacji można uzupełnić tego starego typu tylko zawór wymienić.

Olej w Kia/hyundai w instrukcji pisze:

- co 8 tys. km dla silników turbo(benzyna/diesel)

- co 15 tys. km dla wolnossących

- co 60 tys. km wymiana oleju w skrzyni biegów/ automatyczna co 40 tys. km

I dotyczy wszystkich silników w Kia i Hyundai.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie z tymi 8-oma tysiącami? (kolega od SMS-a mnie olewa :-) ) Jeśli tak, to jest to jakieś nieporozumienie, nawet jeśli te wymiany miały być w cenie przez 7 lat. Wówczas fajnie jest kupić mieszkanie/dom obok ASO... :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, airbites napisał:

Czynnik w klimatyzacji można uzupełnić tego starego typu tylko zawór wymienić.

To raczej nie jest takie proste. Czytałem o "magikach", którzy tak kombinują ale ponoć trzeba wypłukać cały układ, a to ponoć dość kosztowna zabawa.

1 godzinę temu, konwil napisał:

Poważnie z tymi 8-oma tysiącami?

W instrukcji co prawda z 2017 jest napisane, że co 15 000 km lub 12 miesięcy.

image.thumb.png.9cf33c6f3219bc622c4eb18ecdd9daf1.png

Przy eksploatacji w ciężkich warunkach (rozumiem, że jazda po mieście jest ciężkimi warunkami) co 7500 km lub 6 miesięcy.

image.thumb.png.06e871289566af7d4a96dd81a383fd52.png

W jakiejś zagramancznej instrukcji sygnowanej na 2018 piszą o 12 000 km lub 12 miesiącach

image.thumb.png.18c16deb5eb1f3ea0c1fc2dd3a3d724e.png

a w ciężkich warunkach 6000 km lub 6 miesięcy...

image.thumb.png.f6626457fc99dc098540c352e491c381.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz zgłupiałem. Od lat wszystkie samochody jakie znam - benzyna, diesel - są eksploatowane głównie w mieście i nigdy nie przypuszczałbym, że są to trudne warunki. Pomijam całkowicie fakt, że miasto miastu nierówne. Bardziej celowałbym w jazdę na wysokich obrotach (np. gonienie autostradami), ciągnięcie przyczepy (np. kempingowej), jazdę zimą po Skandynawii (non stop minus (-) 20-30 stopni C). Wówczas zgoda, mamy trudne warunki. W mieście samochód nie przekracza pewnych obrotów (zwykle...), może faktycznie zużywa się skrzynia biegów w zakresie 1-3. I to wszystko KIA zaleca dla silników wolnossących (sic!). Ciekawostka, nie powiem - bo miałem kupić nówkę ceed'a rok temu z silnikiem 1.4 GDI...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Kia i hyundai zależy na jakości silników? Bo dużo w USA i w Kanadzie jeżdżą koreańskie. Chociaż w Instrukcji z USA pisze faktycznie co 12 tys. km lub co rok ale tam mają dużo autostrad i jest mniej korków niż w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2018 o 17:57, pbet napisał:

Tato miał wrażenie, że RIO z silnikiem 1.2 84KM jest dynamiczniejsze od CLIO 0.9 Tce 90KM.

Jednak dementuję to zdanie. Musiałem źle zrozumieć przez telefon. Przy sobotnim "grylu" długo rozmawialiśmy. Jednak Tce było zrywniejsze ale mniej w Clio miejsca niż w RIO i mniej wygodnie się siedzi. Dodatkowy plus jest taki, że KIA ma ASO w jelonce także z przeglądami nie będzie problemu logistycznego. Taki problem byłby z innymi markami jak np. Hyundai, Suzuki i inne więc z tego powodu nie są te marki brane pod uwagę. Zostaje zatem do wyboru Opel, Subaru, Ford, Citroen, Fiat, Skoda, Renault, KIA.

Tutaj filmik prezentujący autko bardzo podobne:

A widzieliście Clio V? Może namieszać... Premiera w październiku 2018 w Paryżu, a sprzedaż od wiosny 2019 z silnikami między innymi od... Mercedesa. Do wyboru 3-cylindrowiec z Twingo i 4-cylindrowe 1.3 o mocy 115, 140 lub 160 KM (montowane w A-klasie). Nie wiadomo czy będzie możliwość zakupu diesla.

5b0c36448099e_cliov.thumb.jpeg.1baffa4f5a984fc900ab4de202ad937c.jpeg5b0c36460fd2e_cliov2.thumb.jpeg.3dfc6f409082dde9b3a50bf1866254df.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pbet napisał:

Jednak dementuję to zdanie. Musiałem źle zrozumieć przez telefon. Przy sobotnim "grylu" długo rozmawialiśmy. Jednak Tce było zrywniejsze ale mniej w Clio miejsca niż w RIO i mniej wygodnie się siedzi.

Nooo, Panie - to dobrze, gdyż jadąc w niedzielę z żoną do lasu na rowery, wrzuciłem jej ten temat i próbowałem go ogarnąć, zrozumieć... :-) Czyli jest tak jak powinno być. A z miejscem, hmmm... siedziałem w Rio, nie siedziałem w Clio - co tu dużo mówić, samochód segmentu B - dla mnie za mały ogólnie.

14 godzin temu, pbet napisał:

A widzieliście Clio V? Może namieszać... Premiera w październiku 2018 w Paryżu, a sprzedaż od wiosny 2019 (...)

Czyli trzeba się szykować za rok na zakup Clio IV, po lepszej cenie, jako model już nieaktualny. Szczerze mówiąc na to czekałem, ale myślałem, że to jeszcze trochę potrwa, bo nie wiem czy kasy do tego czasu styknie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!