Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

grand coupe otwieranie bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie czy ktoś ma problem że bagażnik nie otwiera się do góry?  Już raz w serwisie wymieniali mi teleskop, ale dziś znowu się nie otworzył (temperatura -1 stopni) . Dodatkowo jak jest mróz to auto nie chce się otworzyć ciągnąc za klamki, nie wspominając o czujniku klapy tylnej (otwieranie nogą) po pierwszych mrozach czujnik wysiadł i tydzień temu wymienili mi go na nowy.Dziś chce otworzyć i znowu nie działa. :( Światła automatyczne długie też działają średnio, z opóźnieniem się zmieniają jak już auto z przeciwka jedzie. W serwisie powiedzieli, że wszystko jest ok - mam porównanie z nissanem gdzie tam działa to perfekcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, cegla11 napisał:

Dodatkowo jak jest mróz to auto nie chce się otworzyć ciągnąc za klamki

To akurat nic dziwnego. Normalne, że drzwi przymarzają. Ja dzisiaj przy -4st.C nie mogłem otworzyć tylnych drzwi pasażera. Przymarzły górną uszczelką jaka jest na drzwiach. Pociągnąłem za klamkę, drzwi delikatnie odeszły i puścił zamek ale nie dało ich się otworzyć (potrzebne by było odrywanie ich na siłę) więc je domknąłem i same puściły po jakimś czasie gdy auto powstało w słońcu. W innych autach zdarza(ło) mi się podobnie. Jak uszczelka (ta bardziej tekstylna) dostanie wilgoci i przyjdzie nawet lekki mróz to przymarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się, ale w tym wypadku chodziło mi, że gdy wsadzam rękę do klamki, że odblokować centralny zamek to nie łapie, w końcu w tylnych drzwiach załapało. Uszczelki przed zimą smaruję wazeliną żeby nie przymarzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem. Czyli w MIV HF znowu jest na czujnikach pod klamkami? Gdzieś widziałem temat, że w niskich temperaturach kiepsko to działa. 

Uszczelki gumowe + posmarowanie czymś rozumiem ale te które mają taki meszek (rant zewnętrzny drzwi u góry przylegający do karoserii) również smarujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, niestety jest tak jak pisze założyciel tematu, o czym też pisałem wcześniej, co zostało podlinkowane. Dzisiaj znowu mróz po kilku dniach przerwy i znowu HF przy drzwiach kierowcy nie działa. Bagażnik z przycisku się odblokowuje, ale nie idzie do góry na mrozie. Podobnie jest jak pada/padał deszcz. Podejrzewam, że siłownik jest na tyle słaby, że nie radzi sobie z nagromadzoną wodą nad uszczelkami w bagażniku. Ogółem trochę bieda z tym jest, bo od listopada do marca korzystanie z dobrodziejstw jest praktycznie niemożliwe lub utrudnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja rozumiem że nowy samochód ale jego też trzeba przygotować na zimę, kupcie olejek teflonowy do uszczelek i problemu nie będzie z uszczelkami zamarzniętymi. Toć to normalne  że zmoczy uszczelkę, w nocy przyjdzie mróz i rano dup... .  Jeśli chodzi o czujniki to miałem czasem problemy ale tylko z mojej głupoty bo wkładałem i ciągnąłem jednym palcem  ale nauczyłem się już  wkładać całą dłoń i od tamtej pory nie mam problemów nawet przy mrozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, pbet napisał:

Uszczelki gumowe + posmarowanie czymś rozumiem ale te które mają taki meszek (rant zewnętrzny drzwi u góry przylegający do karoserii) również smarujesz?

 

w meganie sama guma, mam też focusa 2 i tam jest taki zamsz też to smaruje wazeliną (gorzej się to rozprowadza) ale dziala :-)

12 godzin temu, Geble napisał:

 Bagażnik z przycisku się odblokowuje, ale nie idzie do góry na mrozie. Podobnie jest jak pada/padał deszcz. Podejrzewam, że siłownik jest na tyle słaby, że nie radzi sobie z nagromadzoną wodą nad uszczelkami w bagażniku. Ogółem trochę bieda z tym jest, bo od listopada do marca korzystanie z dobrodziejstw jest praktycznie niemożliwe lub utrudnione.

 

No właśnie też mi się wydaje, że jest za słaby siłownik (bo jest tylko z lewej strony) może 2 by pomogły mi się nawet w lato po dłuższym postoju nawet nie otwierał. w końcu tydzień temu mi go wymienili w serwisie, ale wczoraj znowu się nie tworzył do góry. Z resztą widać jak się ma otwierać to jakby brak mu sił. Czujnik na nogę pod zderzakiem też mi wymienili bo nie działał po pierwszym mrozie i po tygodniu znowu padł.... brak słów nie chce mi się znowu kwitnąć w serwisie na wymianie, jeszcze jakby auto zastępcze dawali, a tu jedz na diagnostykę, potem zamawiają części i zaś jedz jakbym nie miał co robić z czasem. Z resztą mi już olej cieknął z rozrządu przy 20 tyś to przynajmniej zastępcze auto dostałem, ale coraz bardziej sie zastanawiam czy przed końcem gwarancji nie sprzedać go tylko strasznie na wartości leci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry nie byłem przekonany jak jest w MIV. Dobrze wiedzieć na przyszłość, że do zamszu to też działa. Uszczelki mam zakonserwowane i one nie przymarzają (przynajmniej na razie) ale muszę coś wymyślić na te ranty drzwi. Na pocieszenie w służbowej Toyocie też mi to miejsce przymarza tylko tam jest sama guma.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie tylko w Focusie :-) Jak mi zamarzł śnieg w tym miejscu w MII kombi albo Aurisie kombi to też się nie dało bo zmarzlina blokowała klapę :-) Podobnie z resztą jak zamarznie śnieg na łączeniu klapy z dachem. Strach otwierać żeby coś nie strzeliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, u mnie klapa bagażnika nawet latem raz się sama podniesie, raz nie (z tym że nie mam czujnika otwierania nogą). Sądziłem, że ten typ po prostu tak ma, ale po powyższych wpisach widzę, że to do reklamacji się nadaje.

Edytowane przez yod
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba reklamować, w starym nissanie sunny sie otwierał za każdym razem, a tu 30 lat później problem. Jak będzie dużo reklamacji to może stwierdzą, że technologicznie dali  za słaby siłownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 19.12.2017 o 06:25, Geble napisał:

Dokładnie, niestety jest tak jak pisze założyciel tematu, o czym też pisałem wcześniej, co zostało podlinkowane. Dzisiaj znowu mróz po kilku dniach przerwy i znowu HF przy drzwiach kierowcy nie działa. Bagażnik z przycisku się odblokowuje, ale nie idzie do góry na mrozie. Podobnie jest jak pada/padał deszcz. Podejrzewam, że siłownik jest na tyle słaby, że nie radzi sobie z nagromadzoną wodą nad uszczelkami w bagażniku. Ogółem trochę bieda z tym jest, bo od listopada do marca korzystanie z dobrodziejstw jest praktycznie niemożliwe lub utrudnione.

@Geble jak jedziesz teraz na przegląd zgłoś im problem z bagażnikiem, może zrobią jaką akcję serwisową. Mi u Pietrzaka nie wymienili teleskopu, powiedzieli, że nie ma na magazynie. U Dąbrowskich od razu bez problemu, ale dalej jest to samo, widocznie zła technologia. Na zdjęciu widziałem, że masz funkcje otwierania nogą działa Ci to bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!