Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

USB jakie napięcie i natężenie. Akumulator - bezpieczna granica rozładowania


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy ktoś się orientuje jakie jest napięcie (pewnie 5V) a przede wszystkim jakie natężenie jest w portach USB? Druga sprawa jaki jest akumulator (ile Ah?) w MIV i ile może zostać rozładowany aby bez problemu odpalił samochód. Chcę zacząć korzystać z trybu parkingowego w wideorejstratorze ale on potrzebuje ciągłego zasilania a po wyłączeniu silnika w gnieździe zapalniczki nie płynie prąd a w USB tak - przynajmniej przez chwilę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jabrze napisał:

Nie papuguj.

Tak wiem o co chodzi ale potrwa jeszcze trochę czasu zanim sobie taki sprawie. Więc chciałbym wiedzieć czy USB będzie się nadawać i jak z tym akumulatorem - czy będzie można zostawić bez obaw na kilka godzin? 

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując dobry rejestrator, nie musisz zwracać uwagi na akumulator wewnętrzny. On będzie służył jako stabilizator tętnień przetwornicy zasilającej. Podłączenie równolegle do BSI pozwala na przejście samochodu do stanu spoczynkowego. Przetwornica do rejestratora ma znikomą moc strat, więc będzie pobierał bardzo mały prąd na czuwaniu.

Takie podłączenie praktycznie nie ma wpływu na akumulator samochodowy.. On wytrzyma prawie tyle co bez rejestratora, czyli przynajmniej 90 procent czasu bez użytkowania samochodu nawet przy kilkunastu razach pobudzenia nagrywania parkingowego.

Podłączenie przetwornicy ( schowany, dodatkowy moduł) do rejestratora musi być mini USB.

Nie jest to żadne nowatorstwo - sprawdzone różne rejestratory w różnych markach samochodów i stosowane od wielu lat.

Dobry rejestrator można kupić od 200 zł ( taki, który dobrze będzie nagrywał również w nocy ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wideorejestrator MiVue 752D za 1150 zł. Jest przystosowany do pracy ciągłej i na zasilaczu gdy jest podłączony przez gniazdo zapalniczek wyłącza się od razu po wyłączeniu silnika. I myślę o podłączenie przez USB jeśli tam jest cały czas zasilanie(np. telefon Jest ładowany po wyłączeniu silnika )  Więc stąd moje pytanie, bo wiem,  że jeśli wideorejestrator ma pobór około 0.5Ah to wg mnie np zostanie go na 24h spowoduje,  że akumulatora ubędzie nam 12Ah. I czy to już wpłynie na właściwości rozruchowe aku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, nssk napisał:

Mam wideorejestrator MiVue 752D za 1150 zł

I nie boisz się zostawiać takiego cacuszka w aucie? Przecież to pokusa dla niejednego amatora cudzej własności. Tak jakbyś zostawił telefon na siedzeniu, który jest tyle warty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nssk napisał:

wideorejestrator ma pobór około 0.5Ah to wg mnie np zostanie go na 24h spowoduje,  że akumulatora ubędzie nam 12Ah. I czy to już wpłynie na właściwości rozruchowe aku? 

Jest to pobór maksymalny dla rozładowanego akumulatora.

Przy normalnej pracy ciągłej pobiera w granicach 200 mA.

Tryb parkingowy działa na czuwaniu przy wyłączonym wyświetlaczu. Prąd wzrasta dopiero po pobudzeniu, włącza się i po paru minutach przechodzi powtornie w stan czuwania, czyli Twój tok myślenia znacznie odbiega od rzeczywistości.

Teraz rozumiem skąd to pytanie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pbet napisał:

I nie boisz się zostawiać takiego cacuszka w aucie? Przecież to pokusa dla niejednego amatora cudzej własności. Tak jakbyś zostawił telefon na siedzeniu, który jest tyle warty.

Nie,  nie myślałem aby ktoś się połasił, wątpię też żeby w pobliżu meganki znalazł się złodziej,  który zna się na wideorejestratorach. Wydaje mi się że wideorejestrator może mieć funkcje trochę odstraszającą i wolę mieć jednak nagrana sytuację jak ktoś w samochód uderzy i sobie pojedzie. 

49 minut temu, jabrze napisał:

Jest to pobór maksymalny dla rozładowanego akumulatora.

Przy normalnej pracy ciągłej pobiera w granicach 200 mA.

Tryb parkingowy działa na czuwaniu przy wyłączonym wyświetlaczu. Prąd wzrasta dopiero po pobudzeniu, włącza się i po paru minutach przechodzi powtornie w stan czuwania, czyli Twój tok myślenia znacznie odbiega od rzeczywistości.

 

http://www.autowrzuta.pl/showthread.php?tid=6067

Nie ma tu tego modelu ale zakładam że dla wideorejestratora dwukamerowego będzie ok.  500mAh i zobacz jakie są zależności między LCD ON a OFF. Prawie znikoma różnica ok 10%? Czy aby na pewno mój tok myślenia odbiega od rzeczywistości? 

Edytowane przez nssk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz i pomierz prądy.

Wyłączenie wyświetlacza i tryb czuwania to dwa różne stany.

Bardziej zastanawiałem się nad pojemnością karty idąc Twoim tokiem myślenia.

Wyszukano i sprawdzę ten model.

To, że ma dwie kamery nie oznacza, że bierze dwa razy więcej prądu. 

 

Znam to Mio i potwierdzam, że bardzo dobrze nagrywa w nocy nawet przy jeździe w deszczu.

Jedną funkcje dla mnie ma za dużo - moja prędkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!