Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błąd P0010 na komputerze.


airbites

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.01.2024 o 20:47, Slepak1987 napisał(a):

Kolejny elektrozawór od wałków, tym razem pierburg? Czy może wtyczka i do wglądu wiązka idącą do elektrozaworu?

Cewki wszystkie?

- Świece są nowe Beru. Olej 5w40, elf sxr. 

- Błąd jest sporadyczny, głównie przy dłuższej trasie. 

- Odpala od strzała, pracuje równo, gdyby nie komunikat " skontroluj układ wydechowy"

    to nawet bym nie wiedział, że coś jest nie tak. 

1/ Odpala od strzała, pracuje równo;

      - czujniki wałka i wałku - są OK,

2/ "skontroluj układ wydechowy''

    Dokonaj pomiarów ;  na rozgrzanym silniku ok; 90 C, obroty biegu jałowego,

     a/ ciśnienia w dolocie,

     b/ kąta wyprzedzenia zapłonu,

     c/ pomiaru napięcia sond w zakresie;  0 do 1 V ;

            I - sonda  - oscyluje od 0,1 do 0,9 V

           II - sonda - oscyluje od 0,6 do 0,8 V

          

Sonda-Przebiegsygnaowsond.thumb.png.9636376a60ce36868e8be951e8c33089.png

 

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Andrzej za odzew. Czyli jednak też sondy byś obstawiał. Obejrzałeś film który umieściłem stronę wcześniej? Co myślisz? Według mnie sonda druga pracuje w porządku, ta przed katem kuleje. Tutaj masz przelicznik MV na V. Dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czwarty raz napiszę : zawór kzfr jak i samo koło /rozrząd są nowe, oryginał, kilka razy sprawdzane. Skoro wszystkie komputery, pokazują błąd sondy / brak spójności, ale mam ją zostawić w spokoju gdy wszystko jest w ECU podpięte po plusie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Slepak1987 napisał(a):

Skoro wszystkie komputery, pokazują błąd sondy / brak spójności

Który błąd dotyczy którejkolwiek sondy bo nie widzę takiego? Dyskusja toczy się wokół błędu P0010 i DF080, innych nie widzę

4 godziny temu, Slepak1987 napisał(a):

wszystko jest w ECU podpięte po plusie...

Nic tam nie jest podpięte po plusie do ECM, zasilanie(zawór KZFR,grzałki sond,zawór EVAP, itd) wychodzi z modułu USM, sterowanie zaworami, grzałkami sond itp. sygnałami masy z ECM

Edytowane przez milejow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2024 o 06:16, szwagier24a napisał(a):

Mocno falują obroty.

Do sprawdzenia wiązka od czujników i czujników położenia wałka rozrządu. Trzeba go wykręcić.

 

 

Wiązkę też sprawdzałem, czujnik położenia walka rozrządu nowy, oczywiście oryginał. Tak naprawdę zostało ECU do sprawdzenia i czujnik położenia wału do wymiany. Tylko nadal według mnie stoi w miejscu i źle pracuje pierwsza sonda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia wiązka za pomocą ŻARÓWKI.

Na czujniku położenia zmiennych faz musi być +12V, nie 9

Pierwsza sonda ma oscylować między 0,1-0,8 V.

Druga u Ciebie pokazuje dobrze 0,45- 0,5V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Szwagier za odzew. Obroty mogą falować przez złą pracę sondy właśnie. Czy według Ciebie P0010 i sondy mogą mieć coś wspólnego? Czyli sonda pierwsza do wymiany tak? Pracuje poza zakresem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!