Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana filtrów + Olej


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

Jako, że zbliżam się do przebiegu 45 tys. km. Należy po raz kolejny wymienić olej plus wszystkie filtry.

Przy 15 tys. sam wymieniałem sobie olej z filtrem oleju. Natomiast przy 30 tys km byłem w serwisie w ramach gwarancji wymienić olej + filtry (poza paliwa).

Natomiast teraz wymieniam kompleksowo.

Czy ktoś już z Was to robił ? może udzielić mi jakiś wskazówek przy wymianie filtra paliwa, powietrza czy kabiny?

Jeśli chodzi o filtr paliwa to nawet nie wiem gdzie on się znajduje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na ten sam pomysł  i kupiłem do mojej RNGC 1.2 Turbo olej Valvoline 5w-30 ( Wcześniej przy wymianie przy przebiegu 5k nalali mi 5w-30 Castrola z beczki w ASO)

Mialem dzisiaj sie na tym zająć i zauważyłem że ten olej spełnia norme rn 0720 . A w książce jest mowa o normie 0710 i 0700 . Czy takowy olej można zalać? i czy jak zaniosę go do aso żeby mi go zalali to nie powiedzą ze to nie ta norma?

Nie wiem czy moge ale wklejam link poglądowy http://zmienolej.pl/pl/oleje-silnikowe/3249-olej-silnikowy-valvoline-synpower-xtreme-mst-5w40-c3-5l

Koszt tego oleju to 160 zl a 5w-40 to z kolei 90 zl i to  bańce 4 litrowej ( tylko takie występują , wiec i tak bym musiał litr dokupić. .  Ciekawy fakt ze nie moge znaleść 5w-30 w normlanie rn 0710 marki Valvoline ..

Edytowane przez Darekk3212
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to czy olej jest 5w30 czy 40 zależy od klimatu, w którym jest użytkowane auto. Nie spotkałem się chyba jeszcze z silnikiem, który sztywno trzymałby się 30 lub 40-tki (nie pozwalał używać zamiennie drugiej lepkości). Z tego co widzę z normą 0710 dla 5w30 jest tylko słaby castrol, przy 40-tce wybór marek macie już znacznie większy. I z tego co widzę, to tylko Millers jest pełnym 100% syntetykiem.

Edytowane przez niebianskaskurwoala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie moje auto wróciło z Aso z aż 5 gwarancji i zszokowało mnie pismo które dostały serwisy .. Jeżeli auto jest wykorzystywane do Działalności gospodarczej to olej trzeba wymieniać co 15 tyś inaczej gwarancja na silnik stracona :-) Ciekawe co? :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gwarancji najrozsądniej lać to co zaleca producent tylko w krótszym niż zaleca interwale. Niby można coś innego spełniającego wyznaczoną normę ale widziałem kiedyś w TVN Turbo jak kobitka miała problemy z uznaniem gwarancji przez dostarczenie do ASO i zlecenie wlania do silnika innego oleju niż producent zalecał. Nie było to Renault ale kto wie... No chyba, że zrobisz to we własnym zakresie i w domowym zaciszu to się "w razie w" nie zorientują co było w silniku.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 10 miesięcy temu...

Witam mam takie może trochę głupie pytanie posiadam w megane IV silnik 1.2.130km i ostatnio w serwisie zalali mi castrol 5w30 a z przed 2 lat zostało mi elfa 5w40 bo taki b wcześniej lany na gwarancji czy mogę na dolewkę zastosować resztkę tego elfa. 5w40 pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi o 40 zł tylko chce wróci do elfa 5w40 i chciałbym jeszcze ze 2 miesiące do jeździć i na wiosnę wymienić na bagnecie jest więcej niż połowa tak że myślę że jest ok pytałem tylko profilaktycznie o dolanie. 

 

Jeszcze jedno że jak był zalewany elf 5w40 to od wymiany do wymiany zero ubytku a po zalaniu castrol 5w30 to po 10 tys zauwazylem ubytek bo jest połowa bagnetu jak to w rzeczywistości wygląda i mam zamiar zrobić przy powrotem na 5w40 płukanie silnika co o tym myślicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!