Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Postojowe w kloszu


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli masz wiązki i siedzą żarówki to trzeba je aktywować. Potrzebna zmiana konfigu auta. Jak nie masz sprzętu i wiedzy do tego to sam nie zrobisz niestety. Ja robię takie rzeczy ale na odległość nie mam jak pomóc, chyba, że znajdziesz kogoś z CLIPem to zdalnie mogę spróbować ogarnąć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to producent nie przewidział pozostawienia auta na światłach postojowych,tak żeby był widoczny o zmroku z przodu i z tyłu?Oczywiście żarówki siedzą w kloszu dzisiaj coś mnie tknęło i walczyłem z tym ale zaświecają się tylko dzienne z przodu<zolta>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ROBRAT u nas za postojowe robią przygaszone DRLy, a żaróweczka w lampie jest dla picu bo reflektor jest taki sam dla wersji z LEDami w zderzaku jak i bez nich. Możesz zostawić auto na postojowych ale świecić będą przygaszone DRLy i włączyć je manetką.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem sprawdzić. U mnie po ustawieniu manetki w pozycji postojowych świeci przód, tył i podświetlenie rejestracji. Po zamknięciu auta świeci dalej. Dziwne jest to, że po przesunięciu dźwigni kierunków nie świeci tylko jedna lewa lub prawa strona. W wielu autach tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest tak;w dzień gdy zaświece manetką postój to świeci tylko przód ledy na pół gwizdka dopiero o zmroku lub już nawet w garażu zapala się tył!hmm chyba ma to związek z czujnikiem zmierzchu~sam nie wiem.To że zapaliły mi się z tyłu światła w garażu odkryłem dopiero dzisiaj bo wczoraj walczyłem i świecił jak wcześniej pisałem tylko przód

Edytowane przez ROBRAT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzień nie próbowałem ale mogę spróbować jutro bo już zmrok powoli zapada i dziś to nic nie da. U mnie było tak, że przy zgaszonym silniku i bez karty w slocie w pozycji 1 przełącznika 2 czyli na pojedynczej żarówce świeciło się to co pisałem czyli pozycyjne przód/tył/rejestracja.

image.thumb.png.fb5c8322d3bb781200336774b01b20c2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DW: ja mam auto z 2016 i jest tak jak powinno, tzn. po przekręceniu manetki na >>postojowe<< świecą ledy (tak jak przy jeździe ze światłami mijania - lekko przygaszone) i tył (wszystko, jak przy mijania) i oświetlenie tablicy rejestracyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój też ten sam rok a swieci inaczej hugo wie co je nie tak!ale dobrze że ten tył sie świeci gdy jest już ciemnawo!bo tu miałem nerwa że nie oświetla mi tyłu a to że nie świeci w kloszu to pal licho~nowoczesność ledy!rzadko się przydaje ale się przydaje i ma być! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy trzej mamy auta z czujnikiem zmierzchu więc porównania są obiektywne. Nie wiem czy ten czujnik ma wpływ na działania świateł postojowych. Nie powinien bo przecież diagnosta sprawdza ich działanie także na przeglądzie. Z drugiej strony postojówki przydają się chyba bardziej po zmroku niż w ciągu dnia. Nie wiem, w praktyce nigdy nie używałem. Jutro postaram się sprawdzić działanie świateł postojowych rano lub jak żona wróci z pracy koło południa. Masz chyba jeszcze gwarancję (?) więc jeśli są jakieś wątpliwości to jedź do ASO je rozwiać.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Meganke 3 2012r i na gałce sobie mogę wybrać 0 dzienne 1 postojowe 2 mijania 3 automat.

- Na 0 świecą tylko dzienne żadne inne nawet z tyłu nie świeci nic łącznie z rejestracją.

- Na 1 z przodu świecą same postojowe żadne inne a na tyle normalnie to co na mijania łącznie z rejestracją.

- Na 2 świecą i mijania i postojowe wraz z tyłem i rejestracją

- Na 3 w dzień świecą same dzienne, żadne inne oraz tył wgl nie świeci łącznie z rejestracją

  Na 3 w nocy świecą i mijania i postojowe wraz z tyłem i rejestracją

Tak to powinno działać.

Na moje oko czujnik zmierzchu coś świruję bo jak wiemy, wieczorem automatycznie odpala on mijania i postojowe oraz tył, a w dzień same dzienne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ogólnie tak to powinno wszystko działać. Swoją drogą szkoda, że:

  • nawet w pozycji 0 świecą DRLy od razu po odpaleniu silnika,
  • na postojowych świeci się podświetlenie rejestracji co dodatkowo marnotrawi energię,
  • postojowe nie działają z podziałem na strony lewy kierunek - lewa strona / prawy kierunek - prawa strona / neutral - obie strony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!