Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wentylator chłodnicy działa po włączeniu zapłonu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam maly problem z wentylatorem chłodnicy w mojej megi II Ph I 1,9 dCi, a mianowicie zaraz po uruchomieniu silnika lub wlaczeniu samego zaplonu włącza się wentylator chłodnicy a  silnik przecież jest zimny. Czy ktoś może mi pomóc z tym dziwnym zjawiskiem? Dodam że czujnik temperatury (ten w obudowie termostatu )wymieniłem na nowy lecz to nie pomoglo, a na chłodnicy nie zauważyłem żadnego 2 czujnika. Czasami wywala Checka (nie raz po 200km a nie raz potrafi przez 2000km być spokój) na desce i jak podpinam Clipa to wywala blad czujnika temperatury  (ten sam objaw na starym jak i nowym czujniku) jeszcze się zastanawiam czy może to przypadkiem nie jest winny temu presostat? Moze wysyla bledne dane do ECU i dlatego wlacza wentylator ? Na koniec dodam że auto kupiłem latem bez sprawnej klimy (szczelna była i nabita ) ale po sprawdzeniu wszystkiego okazało się że padnięty był moduł UPC (nie bylo napiecia na kostce do sprezarki i non stop palilo bezpiecznik od klimy , jak sie pozniej okazalo jak go rozebralem to wszytko bylo w srodku zgnite-zielone) i został wymieniony na nowy (uzywany sprawny, plytka i piny w srodku jak nowe) o takich samych numerach wiec sadze ze UPC raczej nie będzie temu winne. Fajnie jakby ktoś pomógł rozkminić ten temat, Zdrówko.

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dyzol napisał:

Ciśnienie w układzie klimatyzacji też można odczytać przez podpięcie kompa.

To wiem, a czy orientujesz się jaka powinna być wartość ciśnienia? Bo może jest zbyt duże ciśnienie w układzie klimatyzacji. 

A co do presostatu to spróbuje odłączyć wtyczkę od niego i sprawdzę czy wtedy się włączy wentylator na zapłonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej było kilka razy. Najczęściej w takim wypadku pada preostat link. Ale były też przypadki z uszkodzonym modułem UPC (czasami tylko zaśniedziałe złącza) lub z brakiem ciągłości przewodów idących do tego modułu (najczęściej brak masy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!