Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Steering locked - uszkodzona blokada kolumny


Rekomendowane odpowiedzi

Skoro ktoś w tym grzebał to możesz mieć źle ustawioną zębatkę z krzywką, po której przesuwa się łapka blokady zamka. Na tej blokadzie jest z kolei magnes, który przełącza kierunek pracy silnika. Duża zębatka z krzywką jest połączona z trzpieniem zamka przez gwint jaki ma w swojej osi. To wszystko musi być odpowiednio poustawiane by działało poprawnie. jeśli jest przesuniecie to blokada nie odsunie się na czas i trzpień jest przytrzymywany mechanicznie. Przy wciąganiu trzpienia krzywki znowu nie przesuwają blokady na odpowiednie położenie i magnes nie działa na kontaktron zmieniający kierunek obrotów silnika.

Wszystko to zobaczysz w tym poście:

http://megane.com.pl/topic/7629-steering-locked-uszkodzona-blokada-kolumny/page__view__findpost__p__309393

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten post niedługo będe znal na pamięc:)

 

Ktoś kiedys grzebał ale dobrze zrobił, bo tysiąc kilometrów jak narazie zrobiłem i nie było z tym problemów.

 

Na Twoim zdjęciu, z tymi czerwonymi strzałkami, to jest blokada zaryglowana, czy odryglowana? Ustawię swoją tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro odstawiam samochód do mechanika z powodu tego odpalania po czasie i duszenia się po odpaleniu, o czym piszę w innych postach, może jeszcze usuniecia tej kotrolki poduszek. Blokadą zajmę się po weekendzie, jeszcze są wycieraczki...

Jak go kiedys sprzedam, to tydzień będę pił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter jesteś tego powien?

Raczej tak. Jak kupiłem auto to kontrolka poduszek się świeciła i blokada nie działała. Okazało się, że w fotelu pasażera jest wywalona poducha i brak kurtyny od strony pasażera. Na Clipie było napisane, że wykryte uderzenie i kalkulator do wymiany. Dałem sensor do wyczyszczenia, założyłem poduchę i kurtynę i wszystko zadziałało. Kontrolka poduszek nie świeci się i działa blokada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem dziś samochód, mechanik powiedział, że ta poduszka, to faktycznie może być taśma w kierownicy, jesli pod siedzeniem jest ok.

Natomiast nie widzi powiązania między taśmą, a blokada kierownicy. Ma zerknąć skąd ta kontrolka poduszki, wtedy powie co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciecie

jest powiązanie ponieważ tam idzie jakiś sygnał i automatycznie jak wykrywa błąd poduszki to nie blokuje się kierownica.

Akurat u mnie był taki problem ;)

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

Tu masz filmik jak się wymienia przełącznik zespolony ;)

 

Popatrz no w regulamin i przypomnij sobie co tam o cytatach napisano...

Przedrzeźniasz przedmówcę jak papuga.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gdyby komuś miało w jakiś sposób pomóc w przyszłości zobrazować poruszanie się tego mechanizmu w tej blokadzie przed naprawą, to dodaję filmik.

Ja po opisach nie potrafiłem sobie jakoś dokładnie tego wyobrazić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Wczoraj wyskoczył u mnie błąd: Steering Locked / Not Locked. Blokada kierownicy nie włączyła się wcale (tyle dobrze że można było holować) i oczywiście auto nie da się uruchomić :) dobrze że blisko domu byłem. Poczytałem na forum. Sprawdzałem bezpieczniki i wtyczki, ładowałem aku, ruchy kierownica i fotelem, ale nic. Blokada wcale nie zaskakuje, tak więc postanowiłem ją wyciągnąć. Trochę dziwnie było bo latała lekki i śruba była luźna. 5 minut i była wyjęta. Zdjąłem pokrywkę, poruszałem trybami i podłączyłem z powrotem. Wcisnąłem sprzęgło i start i jakby silniczek zaczął kręcić, ale niestety nie zablokowałem wcześniej czarnej zapadki i zablokowało się wszystko :)

Wyjąłem biały plastik ze sprężynką i trzpieniem, a w miedzy czasie rozsypało mi się wszystko - wypadło aluminium z plastikowej obudowy.

Złożyłem wszystko tak jak powinni być, ale nie jestem pewny czy nie zgubiłem jakiegoś małego pierdołka , bo po ponownym podłączeniu do auta nic nie reagowało :P.

Wydaje mi się, że brakuje czegoś w miejscu, które zaznaczyłem na zdjęciu (nr 2.)

post-34808-0-63161200-1360502928_thumb.jpg,

coś chyba powinno przesuwać się po tych blaszkach (na zdjęciu nr 1.)

post-34808-0-93713200-1360502910_thumb.jpg

Wszędzie szukałem, ale nie mogę nic znaleźć. Orientuje się ktoś czy tam coś powinno być, ewentualnie co to było, lub czym zastąpić?Czy od razu zamawiać inną blokadę?

Proszę o pilną pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to nic tam więcej nie powinno być. Powinno to jednak być odpowiednio poskładane by działało jak w filmiku z poprzedniej strony. Szczególnie ta krzywka blokująca przesuwanie trzpienia. Odpowiednie ustawienie jest realizowane przez prawidłowe zazębienie wielkiego koła zębatego z silniczkiem. Zazwyczaj to koło trzeba o 180stopni przekręcić by dźwignia krzywki odpowiednio blokadę trzpienia odsuwała. To z kolei wymaga wykręcenia osi trzpienia z gwintu w tym kole zębatym i ponowne wkręcenie po półobrocie. (przestawieniu o te 180 stopni)

Na 9 stronie tego tematu masz także fotkę w moim poście jak to powinno wyglądać, gdy trzpień jest schowany i w tej pozycji zablokowany

http://megane.com.pl/topic/7629-steering-locked-uszkodzona-blokada-kolumny/page__view__findpost__p__309393

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie mam ustawione i chodzi to tak jak w filmiku. Tylko zastanawiają mnie te blaszki(1.) i ten plastik z otworem (2.) Hmm to chyba jednak silnik padł. A czy ktoś wymieniał sam silniczek? Podobne w dzieciństwie z zabawek wyjmowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!