Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Steering locked - uszkodzona blokada kolumny


Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam że będzie tak jak megi II blokadę musisz kupić "wyczyszczoną" czyli z usuniętym kodem i taką wyczyszczoną jak podłączysz do samochodu to sama się zakoduje do twojego samochodu (tak piszą w serwisów-ce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W serwisówce od Laguny III?

Dzwoniłem do serwisu ale tam koleś był zdziwiony , że czy oby na pewno już w 2008 roku wychodziły L III, więc myślę, że o rzetelnej odpowiedzi mogę zapomnieć.

Dodam tylko, że osoba zajmująca się sprzedażą części. Resztę zostawię bez komentarza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisów-ce Megane II ale z tego co widziałem na aukcjach to jest taka sama .Zainteresuj się tym http://moto.allegro.pl/kodowanie-programowanie-blokada-kierownicy-renault-i2153690732.html wymontuj wyślij i po problemie za niezłą kase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziękuję bardzo

Zadzwonię i się zapytam bo mam inne oznaczenie tej blokady.

Pozdrawiam

 

Dodano: 09 mar 2012 - 14:19

Zakupiłem blokadę używkę.

Została wyczyszczona i wgrane to co było na wcześniejszej.

Niestety auto dalej nie odpala natomiast zniknął na czerwonym tle i czerwony stop.

Teraz tylko "przekręć kierownicą + START"

Chyba bez ASO się nie obejdzie.

Bo podobno clip łączy się serwerami renault i dopiero pozwala cokolwiek zrobić.

 

Dodano: 18 mar 2012 - 13:54

Witam ponownie

Niestety u mnie potrzebna była interwencja jakby to powiedzieć serwera Renault.

Auto jest na rok 2009 i tak jak wcześniej pisałem niezbędne jest połączenie z online renault aby coś pozmieniać.

Blokada pomimo wyczyszczenia , zaprogramowania itp wymagała jednak dodatkowej interwencji.

Najważniejsze, że auto działa i ma się dobrze :mrgreen:

Pozdrawiam

Edytowane przez wieniu26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja dla odmiany mam taką sytuacje.

1 na dajmy 30/50 odpaleń, zdarza się częściej:

Wsiadam ciskam start, komunikat "Steering not locked" i rozrusznik hałasuje (nie kręci, tylko jakby się ślizgał). no to wyłączam silnik. Kolejna próba odpalenia i jak nówka? Co jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A u mnie jest tak - zdarzyło się to dwukrotnie.

 

Czekałem na małżonkę pod pracą. Podjechałem, zgasiłem silnik i stoję. Radio gra, szyby w dół i siedzę ....

Po około 15 minutach pojawił się komunikat "Stering not locked + service" na ok. 2-3 sekundy. Zgasło - zamknąłem odtworzyłem samochód - odpaliłem bez problemów.

Na następny dzień był spocik - więc kolega podpiął go pod kompa - był jakiś spadek napięcia, nie było błędu blokady komny kierowniczej. Więc przestałem się przejmować ale wczoraj własnie wystąpił ten 2-gi raz ...

Aha, żadnych innych błędów brak i dodam że zawsze ładnie słychać blokadę jak wychodzę z samochodu i jak odpalam.

Żadnego innego komunikatu nie wyświetla.

 

Bedę jutro oglądał tą "brązową wtyczkę" w BSI i sprawdzę akum. pod obciązeniem czy przypadkiem nie pada.

Pojeżdżę fotelem do tyłu i do przodu.

Bateria w karcie 3,04 V - więc to raczej nie jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że u mnie odpala bez problemów - choć zawsze po tym błedzie zamykałem i otwierałem samochód <piwko>

Wczoraj wyciągnąłem brązową wtyczkę z BSI - i okazało się że pojawił się zielony nalocik - co może świadczyć o tym że nie było styku. Potraktowałem to "kontaktem" - nalot znikł i póki co nie widziałem błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka BSI - ta obok akumulatora.

Jest tam wiele wtyczek - w brązowej 2 piny są odpowiedzialne za blokadę kiery - było to w tym wątku.

Kupujesz kontakt - i psikasz - czekasz 10-15 min. osuszasz i wpinasz.

 

U mnie był lekki zielonkawy nalot.

 

 

edit: całe BSI wyczyszczone - jest to samo

Edytowane przez pawelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mi znowu przyblokowalo auto jak mialem zjezdzac z promu w Calaise... Oczywiscie juz wszyscy ruszaja a ja nie moge odpalic auta... Ale udalo sie w koncu. Ale to mnie dosc juz zdenerwowalo!

Sytuacja ta sama, Steering wheel locked!

 

Ale cos mnie tknelo i teraz uzywam drugiej karty i od tego momentu nie mam problemu. Zaczynam sie sklaniac do tego, ze poziom baterii w karcie, czyli czeste wlaczanie i wylaczanie auta (generalnie problem z tym zablokowanym kolem kierownicy mam gdy jade na krotkich odcinkach) jest przyczyna tej blokady. Wszak to jest zabezpieczenie przed odjazdem auta. Jak bateria slaba, nie za bardzo dobrze dziala alarm/immobiliser wiec nie pozwala auto odpalic.

 

Wiec proponuje sprawdzic baterie albo zmienic karte i prosze pisac czy cos to zmienilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam serdecznie i mnie nawiedził temat blokad :/

 

Kiedyś raz mi się przytrafiło i po poruszaniu kontrolka serwis zgasła i blokada się odblokowała.

 

Wczoraj miałem problem w ciągu 2 godzin ten sam:

Podjechałem na zlecenie i wysiadając zobaczyłem że nie może zablokować się kierownica pomimo wyprostowanych kół.

Nie miałem czasu zamknąłem samochód i poszedłem na godzinę , ale po powrocie otworzyłem włożyłem kartę blokada wskoczyła i wyskoczyła i auto normalnie odpaliło.

Pojeździłem po mieście i pod domem znów słyszę że próbuje się zablokować i znów wolno idzie ,ale poruszałem kierownicą i wskoczyła.

Czy ktoś miał podobny problem ? czy zakupić nową blokadę czy tą jakoś reanimować?

mam drugą taką blokadę z rozbitka za 20pln i zastanawiam się czy nie rozebrać i nie przełożyć gratów z jednej do drugiej to pierwsza opcja.

druga opcja zakup czystej blokady z allegro.

trzecia czy już komuś udało się wymontować i jakoś wyłączyć blokadę tak żeby nie wywalało błąd?

i czy ktoś ma lepsze zdjęcia tego miejsca co trzeba wykałaczką zablokować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam się

Dzięki temu wątkowi zaoszczedziłem 300 zł, a więc wypada napisac jak było u mnie...

1. Wyskoczył błąd opisywany tu - samochód nie chciał odpalić, kierownicy na szczęście nie zablokowało

2. Po oddaniu do mechanika typ nie poradził sobie z usterką - chciał oczywiście pieniądze za diagnostykę:) - ręce opadają

3. Zacząlem studiować to forum (pierwszy raz czytam forum samochodowe - widać tak musi być jak się ma reno), obdzwaniać mechaników - każdy chciał za naprawę 500 zł, ceny za ASO nawet nie podaję....

4. Postanowiłem zaryzykować i wymienić blokadę sam - po pierwsze blokada kosztuje 200 zł (o tym potem) więc za wymianę ktoś kroi 300 zł, po drugie nie miałem czasu i ochoty znów tego trupa gdzieś holować

5. Poszukałem blokady na popularnym serwisie aukcyjnym - wyczyszczona (szczerze nie do końca w to wierzyłem)za 200 zł

6. blokadę miałem na drugi dzień

7. Był piątek, przyjechał kuzyn, poszło 5 bro i nastała noc....usiadłem i przypomniałem sobie o nowej blokadzie, no i wkręciłem sobie misję by ją wymienić - samochód stał na podjeździe więc wziąłem latarkę, torxy

8. Odkręciłem osłony pod kierownicą - 2 sztuki, każda mocowana na 2-3 torxy, namierzyłem śrubę blokady (tak jak na zdjęciach w tym wątku), bez problemu odkręciłem ją torxem, tak że sama wypadła, wyjąłem puszkę blokady, odłączyłem kabel, podpiąłem nową, wkręciłem śrubę blkady...

9. ODPALIŁ - znów usłyszałem brzmienie rasowego silnika 1.5 dci.....

 

To tyle - może się komuś przyda..zwłaszcza info, że wyczyszczona blokada za 200 zł faktycznie zadziałała - bałem się grzebać w tej starej, a poza tym potrzebowałem szybko samochodu.

 

Ps. dodam tylko, że nie jestem osobą lubiącą dłubać w samochodzie, a cała operacja po ciemku i po 5 bro zajęła mi 20-25 minut...żałuję, że nie "poszedłem na mechanika" - 300 zł za 20 minut roboty narzędziami za 10 zł z marketu..

Edytowane przez Onsajt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!