Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zakup Megane III Coupe


zicohaos

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór

Szukam samochodu jak w tytule. znalazłem chyba fajną Megane. Wg sprzedającego niebity i polski salon:

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-gwarancja-1-4i-130km-krajowy-bezwypadkowy-bose-polskory-ID6zBPtO.html

Co o nim sądzicie?. Cena też wydaje mi się nie najgorsza, niezły silnik tylko.............tak brak wpisów w serwisie, to znaczy są dwa, na początku przy zakupie i drugi chyba pod koniec roku ale nie wiem jakiej treści

Tylko tyle dowiedziałem się po nr. VIN więcej info nie chcieli udzielić osobie postronnej, czy taka sytuacja jest normalna? brak historii chyba uniemożliwia weryfikację choćby przebiegu, tylko jedna karta "hands free" też nie ułatwia tego.............jakieś sugestie, pomoc w podjęciu decyzji, wizyta kontrolna w serwisie przed zakupem coś wniesie?

z góry dziękuje za pomoc

Edytowane przez zicohaos
błąd w tytule
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak auto nie bywało w ASO to nie dowiesz się o jego faktycznej historii serwisowej. Co najwyżej sprawdzą pod kompem czy są jakieś błędy i mogą zweryfikować blacharsko-lakierniczo czy nic nie było o skontrolować ileś tam punktów pojazdu. Clipem można podobno odczytać faktyczny przebieg np. ze sterownika ABS bodajże. Chyba długo nie jeździło, pokazują to tarcze widoczne na zdjęciu.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód jest z 2011, więc na pierwszy przegląd rejestracyjny pojechał w 2014 roku, od którego to roku gromadzone są w bazie CEPIK przebiegi pojazdów. Także mając VIN, nr rejestracyjny i datę pierwszej rejestracji na stronie www.historiapojazdu.gov.pl dowiesz się coś więcej. Kolejna rzecz, że samochód nowy, z salonu, to ma dwa lata gwarancji podstawowej (mechanicznej), więc przez pierwsze dwa lata (do 2013) powinien być w ASO przynajmniej raz w roku (wedle zaleceń producenta) albo i częściej. Gdy ja kupowałem samochód w komisie przydilerskim - nie było problemu, żeby sprawdzić co jest w bazie Renault. Później, już jako właściciel - Renault Polska potwierdziło mi wyposażenie itp. Więc przy okazji ewentualnego sprawdzenia samochodu w ASO, można ze sprzedawcą te informacje u dilera sprawdzić (tak sądzę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!