Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

problem z obrotami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno kupiłem meganke 2 z 2005r i mam problem z obrotami, mianowicie chodzi o to że jak jest zimny silnik to pali bez problemu ale jak się zagrzeje to po odpaleniu obroty spadają i trzeba dać gazu żeby nie zgasnął i obroty się uspokoją i jedzie normalnie, nie ma problemu z mocą ani niczym innym tylko z tymi obrotami. Poprzedni właściciel mówił że wymienił przepustnicę ale nie dało to rezultatu bo uspokoiło się to na 2 tygodnie i potem było to samo. 

Moje pytanie czy to wina przepustnicy czy może coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podmienic elektrozawór sterujący kołem zmiennych faz, bo wyglada, jakby przepuszczał na wolnych obrotach rzadki olej i przesuwał zapłon.

Jeśli masz możliwość, to szczytaj na goracym jaka temperaturę pokazuje czujnik plynu-byc może zawyzsza wartość i efekt będzie taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megan II/1,4 nie posiada KZFR a więc nie ma elektrozaworu.

Proponuje ;

- przeczyścić przepustnicę oraz zapewnić jej szczelność w układzie dolotowym ( nowe uszczelki ),

- sprawdzić prawidłowość działania map-sensor oraz jego szczelność ,  Jakie ciśnienie kolektora ssącego? ,

- sprawdzić szczelności układu wydechowego, zwłaszcza na odcinku pomiędzy silnikiem a sondą lambda, oraz stan sondy ( sonda z czasem się starzeje i pracuje coraz gorzej i wolniej ).

 

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj podczas jazdy usłyszałem dziwny świst zawsze gdy dodaje gazu jak gaz puszczę to milknie,

sprawdziłem w domu i gwizda tak jak by zaciągał powietrze  gdzieś między kolektorem ssącym a przepustnicą albo przy świecach.

Czy ten gwizd może mieć coś wspólnego z tym co pisałem wcześniej.

A jeszcze takie pytanie troszkę inny temat ja mam silnik 1.4 16v jaki w nim jest rozrząd pasek czy łańcuch.

Edytowane przez slawek12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ostatnio wymieniłem uszczelki pod kolektorem ssącym i przepustnicy oraz zrobiłem na nowo uszczelnienie pod pokrywą zaworów, ale niestety problem znikną na 2 tygodnie i problem z obrotami po zagrzaniu silnika pojawił się na nowo. Co jeszcze może być nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

mam podobny problem po rozgrzaniu spadają obroty i gaśnie ale tylko wtedy gdy mam włączone światłą i dmuchawe . Czujnik temperatury nowy, a po jego odpięciu wszystko pracuje normalnie. Czujnik położenia włka rozrządu nowy , położenia wałka sprawny i nie mam pojęcia juz co może być, przepustnica czysta . gaśnie tylko po rozgrzaniu i z włączonymi światłami i dmuchawą wystarczy że wyłącze to wszystko i jest ok lub odłączę czujnik temperatury . praca taka sama na Pb i LPG nawet gdy odłączę instalacje LPG

Pozdrawiam 

Edytowane przez pablo22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!