Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie :-) jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość . Od niedawna jestem posiadaczem mojej białej perełki w woj.Śląskim mało te autka spotykam ale to chyba + ze się wyróżniam na drodze :-D moja wersja 1,2 Tce Megane IV hatchback GT LINE lato 18 zima 17 czarne aluski :-D mam takie pytanie związane z grzaniem się silnika , w trybie comfort (auto garażowane) strasznie długo się nagrzewa do pełnej 90 stopni potrzebuje  jakieś 6-8km moi  rodzice maja 2 inne samochody dla porównania skoda fabia i fiata bravo stały na dworze przy -15 i silnik nagrzewał się no szybciej dużo szybciej przy ok 4km. Przebieg jest aktualnie 1520 czy to wina tego ze silnik jeszcze się dociera czy jak ? mam jechać do serwisu ? 

Edytowane przez bziku123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, bziku123 napisał:

strasznie długo się nagrzewa do pełnej 90 stopni potrzebuje  jakieś 6-8km

To nie jest strasznie długo. Poza tym to nie silnik się nagrzewa tylko płyn chodzący więc wtedy jeszcze nie kręć za bardzo obrotów.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm skoro tak twierdzisz no trudno myślałem ze nowy silnik to bd raz dwa :( znaczy płyn jak to gadasz

Ludzie :!:
Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!: Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!: Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: Trochę szacunku dla czytających.

lapka2.gif

REGULAMIN - pkt 5.6 interpunkcja, 5.7 logika wypowiedzi! - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bziku123 napisał:

w trybie comfort

W trybie Comfort wentylacja działa na wysokich obrotach i próbuje jak najszybciej nagrzać kabinę, przez to odbiera dużo ciepła z płynu chłodzącego i faktycznie silnik powoli się nagrzewa. U mnie jest tak samo, polecam jednego ranka ręcznie zmniejszyć siłę nawiewów lub przełączyć na tryb Eco (nawiew zmniejszy się na maks. 2-3) i wtedy sprawdzić.

Edytowane przez cmonry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bziku123 napisał:

hmm skoro tak twierdzisz no trudno myślałem ze nowy silnik to bd raz dwa :( znaczy płyn jak to gadasz

Do tego dodajmy silnik o niewielkiej pojemności + ogrzewanie kabiny. Tak więc wszystko jest ok.

2 godziny temu, bziku123 napisał:

rodzice maja 2 inne samochody dla porównania skoda fabia i fiata bravo stały na dworze przy -15 i silnik nagrzewał się no szybciej dużo szybciej przy ok 4km

Jakiej pojemności są silniki w tych samochodach? Większe niż 1.2? Jeśli tak to bardzo możliwe, że szybciej się nagrzeją niż 1.2 ale trudno mi uwierzyć w 90 st.C po około 4 km. Mój 1.6 od odpalenia i po przejechaniu takiej odległości zapali tylko jeden kwadracik od temperatury. Na 90 st.C potrzebuje trochę większej odległości.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisali koledzy - intensywne nagrzewanie wnętrza powoduje dłuższe nagrzewanie silnika, ustaw sobie próbnie dajmy na to 16°C na kabinę a gwarantuję że silnik uzyska optymalną temperaturę pracy znacznie szybciej. Ja mam w tej chili ustawioną temp. na 22,5°C i muszę przejechać właśnie jakieś 8 km do całkowitego nagrzania silnika :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Laros napisał:

Ja mam w tej chili ustawioną temp. na 22,5°C i muszę przejechać właśnie jakieś 8 km do całkowitego nagrzania silnika :/

Może stąd to wynika. U mnie również około 8 km potrzeba do osiągnięcia 90st.C płynu przy takich temperaturach jakie są obecnie. Ustawione mam podobnie czyli 22,5°C, szyba/nogi i wiatrak na 1,5. W kabinie dość szybko leci ciepłe powietrze ale na pewno odbiera ono część ciepła z płynu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się grzejecie Panowie :-) Ja jeżdżę na 20,5 st. C, a czasem niżej nawet. Odnośnie:

12 godzin temu, bziku123 napisał:

rodzice maja 2 inne samochody dla porównania skoda fabia i fiata bravo stały na dworze przy -15 i silnik nagrzewał się no szybciej dużo szybciej przy ok 4km

to trudno jest mi w to uwierzyć, niemniej dawno nie jeździłem benzyną. Również uważam, że czas nagrzewania, który opisał Kolega @bziku123 jest normalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konwil ja w T. mam ustawione 23-23,5 + szyba/nogi + nawiew 50% lub trochę mniej i jest dobrze. Czasami nawet okno otworzę żeby przewietrzyć. Jakbym jeździł na auto/soft/fast to pewnie byłaby to niższa temperatura ale, że ręcznie steruję w zimie siłą nawiewu, a w M ustawiłem i żona nie zmienia to takie temperatury wydają mi się optymalne. Za to w M jak wiesz to nie ja się głównie grzeję... a żona na ogrzewaniu (domowym również) ani myśli oszczędzać :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt tu mam klime dwustrefowa automatyczna która nie miałem styczności a w innych autach zawsze temp na zimno pokrętło i silnik raz dwa łapał temp . spróbuję ustawić na zimno w kabinie jak naj mniej i zobaczę efekt , jeśli faktycznie mam ustawione jak gadacie ze temp na + to dobry wynik nagrzewania się bo w innych samochodach jak ustawie na ciepło od razu to dłużej się samochód nagrzewa :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!