Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błędy po naprawie klamki.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam mega problem. Mianowicie po naprawie nieodbijającej klamki, po włożeniu karty i próbie odpalenia megi umarła. Niestety kostki odpinałem przy podłączonym aku. Następstwem moich operacji jest brak jakiejkolwiek reakcji na przycisk funkcyjny i zapłon. Oczywiście po podaniu plusa na aku po 30 min przerwie jest tyrkotanie z okolic bezpieczników i totalna cisza w podświetleniu zegarów czy komunikatów na wyświetlaczu. Tak, wcześniej widziałem błedy, a przyczyną wystąpienia tego stanu były wieloktotne próby odpalenia auta. 

Pomocy w poniedziałek 150 km do domu a meganka znaku życia nie daje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pepens napisał:

Tak, wcześniej widziałem błedy, a przyczyną wystąpienia tego stanu były wieloktotne próby odpalenia auta. 

Te problemy występowały przed uszkodzeniem klamki, lub czy występowały przed odpięciem klamki.

Rozumiem, że akumulator jest ok i ma solidnie przykręcone klemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za niedopracowanie. Błędy widziałem w trakcie naprawy klamki. Sama w sobie nie powodowała nic poza nie odbijaniem. Błędy waliło tuż po pierwszym wypiciu wiązek drzwi. Aku jak najbardziej Oki, klemy dokręcone i ten sam efekt. Chwilę temu byłem założyć folie na okno, by mi deszcz wnętrza nie zalała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz to dokładniej, bo teraz widzę, że szyba Ci zjechała.

Zamykasz z pilota - działa, czy nie?

Otwierasz drzwi zapala się oświetlenie - tak, czy nie?

Wkładasz kartę w slot - włącza się radio, czy nie?

Jak wtedy wygląda tablica?

Wciskasz sprzęgło i co dalej?

Bezpiecznik ALM UCH 20A w kabinie sprawdziłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie aku wypiete, przyczyna- ciągłe tyrkotanie z okolic bezpieczników. Po podłączeniu aku, zapalają się światła mijania, tablica się zapala wraz z wyświetlaczem radia na 10 sek. Po 10 sek światła mijania przygasaja  dość mocno, zaczyna się tyrkotanie. Zamykam z pilota w efekcie megi zamyka i otwiera ponownie chyba. Otwieram drzwi i 0 podssietlenia/oświetlenia. Radio nie reaguje wyłączone. Tablica milczy. Do odpalenia używam hamulca i przycisku start, zero zmian stan jak powyżej. 

Z tego co się łapie wszystkie bezpieczniki pod maską. Za ciemno by sprawdzić ich stan. Dodam, że przed wystąpieniem tego defektu,  a w trakcie naprawy klamki, widoczne krzaczki na wyświetlaczu. 

Edytowane przez pepens
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpiąłeś złącze klamki a w tych obwodach gdzieś  jest " zwarcie - przeciążenie" w następstwie którego obniża się napięcie i nie pozwala na stabilne przełączenie UCH.  To musisz dokładnie opisać - które złącze. A może wielowtyk w drzwiach?

Przy wypiętym powinno wrócić do normy. Musi się zaświecić tablica, żeby była komunikacja ze sterownikiem silnika. Bez tego (zakładam że tablica była sprawna) silnik nie zapali. Zmiany świecenia immo również nie ma?

W bieżącej chwili masz sparaliżowane UCH. To że przy zamknięciu otwiera ponownie świadczy o uszkodzeniu zamka. Masz czujniki HF w klamkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jabrze napisał:

Przy wypiętym powinno wrócić do normy.

Tu jest pewna nieścisłość. To właśnie zamek tych drzwi wyłącza radio jak również włącza wyświetlacz w tablicy.

Nie wiem jak naprawiałeś tą klamkę, bo nieźle nabroiłeś. Może coś z cięgnami jest nie tak, bo zamek odbija po zamknięciu, ale przyczyna przeciążenia jest inna. Być może związane jest to z podnośnikiem szyby, albo poległ akumulator jak pisze kolega @meganecoupe02 a ja wymyślam przeciążenie jako przyczynę.

Edytowane przez jabrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Idę walczyć dalej. Wiązka wcześniej była Oki. Naprawa miała na celu rozruszanie mechanizmu klamki. Nie mam systemu n hands free itp by coś padało. Na zapietych wiązka czy wypietych to samo. 

Po temacie. Aku do wymiany. 

Zamykamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!