Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na tym forum. Od roku jestem posiadaczem megane III ph I 2010 r 1.9 dci 130km.

Mimo zapewnień sprzedającego klimatyzacja nie działa od momentu kiedy kupiłem samochód. Naprawa zająłem się dopiero w tym roku i mój mechanik stwierdził że chłodnica jest nie szczelna. Kupiłem nową wymienił nabil czynnik nowy olej sprawdził ciśnienie 12 bar przez 2 godziny nic nie ubyło. Wydawało się że wszystko gra przy włączenie ac wyraźny wzrost obrotów wentylator pracuje. Ale przy ostatniej pogodzie 24C chciałem ja przetestować i lipa Klima  nie chlodzi. Oddałem wczoraj AUTO mechanik szuka przyczyny. Przeszukalem Internet ale nie znalazłem podobnego problemu. Jestem zielony jeśli chodzi o mechanikę itp. Może ktoś z was spotkał się z podobnym problemem? Z góry dziękuję za każde info. Dodam że na clipie nie było żadnych błędów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napełnić układ czynnikiem z kontrastem i szukać nieszczelności. Jak ucieka w krótkim okresie czasu to powinno być łatwe do znalezienia. Jak w długim to kiepsko bo nieszczelność będzie niewielka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lufa napisał:

Tematów o klimie jest kilka. Po co kolejny? Mamy pomóc twojemu mechanikowi ?

Fakt było ale w moim przypadku nie pomogły. Nie proszę o pomoc dla mechanika tylko dla mnie. Fakt mechanik nie zajmuje się glownie klimatyzacjami więc pewnie ma mały problem, a ja to ch******o chce w końcu naprawić byłem w okolicy u kilku fachowców i nikt nie potrafi zdiagnozować problemu. Jedni nie znaleźli uszkodzonej chłodnicy tylko od razu wskazali kompresor. Dlatego napisałem na forum o poradę chyba po to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz klimatyzację, ręczną czy automatyczną?

Może być tak, że mechanicy mieli racją co do sprężarki. Bo możesz mieć sprężarkę ze sprzęgłem zrywalnym i w przypadku takiej sprężarki jazda kilkanaście minut bez czynnika powoduje zatarcie sprężarki i zerwanie sprzęgła. Nabicie klimy po wymianie chłodnicy niczego nie zmieniło. To, że obroty wzrastają po załączeniu klimatyzacji świadczy tylko o tym, że ciśnienie w układzie jest prawidłowe i sterownik silnika zezwala na pracę układu. Chyba, że nie miałeś całkowitego ubytku i sprężarka była smarowana albo miałeś sprężarkę ze sprzęgłem elektromagnetycznym. 

Dobrze by było zacząć od sprawdzenia jaką masz sprężarkę i czy pracuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima jest automatyczna.  Po zakupie jak nabijalem klime to gość mówił że czynnika bylo mało ale jeszcze coś tam bylo. Myślę coś więcej będę wiedział jutro auto jest na warsztacie. Może to nie istotne ale jak dziś rozmawiałem przez telefon to drugi mechanik mówił czekaj coś poleciało mocnym zimnym....

19 minut temu, pbet napisał:

@Jarek92 zacznij od tego co Ci napisałem. Jak czynnik ucieka to znaczy, że jest nieszczelność. Trzeba ją znaleźć i usunąć.

Na pewno to sprawdzę nie zaszkodzi jednak mechanik zapewnia że jest szczelna. 

Odebrałem AUTO i po podłączeniu pod kompa przy włączonym silniku widzi że uruchamia lub wyłącza się przycisk ac ale cały czas pokazuje że silnik nie pracuje. Mechanik odsyła mnie do elektronika....

Może ktoś podpowie czy problem może leżeć po stronie elektrycznej? Do elektronika umówiłem się dopiero na przyszły tydzien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pomocy. Padła sprężarka klimatyzacji w mojej Megance 3 1.5 dci. Skąd mam wiedzieć jaki tam jest model sprężarki ? Ile kosztuje taka używana? Pomóżcie bo są wakacje a mi musiała paść klima. Byłem pod komputerem nie ma żadnych błędów. Fizycznie sprężarka działa ale nie chłodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna być firmy DENSO model 6SEL 14C. Jest to sprężarka ze sztywnym sprzęgłem o zmiennej wydajności. Sprężarka pracuje ciągle, regulowana jest tylko wydajność za pomocą elektrozaworu umieszczonego na sprężarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj u mechanika, podlaczyl laptopa i nie ma zadnych bledow, wszystko w normie. Sprezarka dziala, pracuje ale nie chlodzi. Czynnik chlodzacy nabity klimatyzacja odgrzybiona i napelniona. 

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok okazało się że padła sprężarka. Wymieniłem, pojeżdziłem kilka dni znowu klima padła, tym razem bezpiecznik. Wymieniony, pojezdzilem tydzien i dzisiaj klima znowu nie dziala. Co to moze byc? Mial ktos z was podobne przygody? 

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja miałem podobny problem klima nie byla pełna to normalne ,zawsze cos tam czynnika ubedzie co rok po nabiciu i zrobieniu prozni klima nie startowała nie wiedzielismy z klimiarzem o co biega a przyczyna byla błahostka ,nie działał mi termometr zewnetrzny w lusterku znana usterka w megance i innych francuzach pokazywal na minusie wtedy klima automatyczna myśli ze jest mróz i nie zalaczala sprężarki po zmostkowaniu czujnika przewodów na stałe termometr zniknął z wyświetlacza ale klima mrozi rewelacyjnie ,przedwczoraj przyszedł mi czujnik z Aliespres za grosze 10 zl założyłem i wszkazania są prawie idealne lekko zawyża o 1-3 stopnie w zaleznosci od pogody nasłonecznienia itp ,w klimatyzacji ręcznej ten czujnik termometr nie ma znaczenia a w klimatroniku tak sam bylem w szoku także jak masz zepsuty czujnik temp. to pierwszy podejrzany a jak dobry i klima nie rusza to raczej wyciek i male cisnienie w układzie powinno byc najmniejsze chyba 5-6 atmosfer -pozdrawiam.

lapka2.gif

REGULAMIN

pkt 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kolego za odpowiedź. U mnie niedawno wszystko było sprawdzane, wycieku nie ma, sprężarka wymieniona, ciśnienie jest ok, tylko dzisiaj walnął drugi raz bezpiecznik od klimy... Może jakiś czujnik mi padł a może sam już nie wiem co...Może coś z elektryką? Termometr wskazuje mi prawidłowo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!