Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spadek obrotów zaraz po odpaleniu 1.6 16V


Tomek40s

Rekomendowane odpowiedzi

Często jak odpalam na zimnym, to łapie mi niskie obroty po czym silnik chodzi normalnie. Problem ten psuje mi nerwy mniej więcej od połowy listopada. Po logach zapisanych na komórce z ELM327 wynika, że rozrusznik zakręci i zaraz po odpaleniu obroty spadają do około 400rpm na czas 4s a po tym czasie wskakują prawidłowo na około 900 i w miarę nagrzewania się silnika schodzą do 800. Nie dzieje się tak zawsze ale często np. dziś rano przy 0 st.C  odpalił normalnie a jak po godz. 14-tej odjeżdżałem z pracy, to po raz kolejny był dołek z obrotami. Warto zaznaczyć, że silnik się lekko przydławia na te 4s ale nigdy nie gaśnie tylko po tym czasie zawsze się stabilizuje. Nie odczuwam też żadnego spadku mocy w porównaniu do stanu sprzed roku gdy nabyłem ów samochód. Dodam, że rok temu w maju został wymieniony kompletny rozrząd razem z KZFR. Co może być powodem mojej udręki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przyczyną podobnego objawu był nieszczelny elektrozawór odpowietrzania filtra węglowego.

Przez to paliwo się cofa do filtra i przy odpaleniu ma za niskie ciśnienie na wtryskiwaczach, czyli za małą dawkę. Występowało to po długim staniu samochodu i nasilało się w upalne dni.

Wymiana na nowy załatwiła sprawę. Stary uszczelniłem na krawędziach zgrzewania i również działa prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy możesz mi podać jakieś namiary np. numer części od puszki filtra węglowego, bo prawdopodobnie ją załatwiłem na amen przez przypadek a nie mogę wygooglać tego. Na necie idzie znaleźć filtry pochłaniające opary do Clio II, Megane I, Laguny III a do Megane II totalnie nic ani nowe ani używki. Czy filtr węglowy od innego modelu będzie pasować np. od Megane I?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zapytam jeszcze gdzie w Megane II 1.6 jest on zamontowany? Myślałem, że gdzieś za zderzakiem jak podobno w większości samochodów ale niepotrzebnie męczyłem się ze zdejmowaniem tego wielkiego plastiku, gdyż nic tam takiego nie znalazłem. Wiem jedynie, że elektrozawór połączony z nim wężykiem od razu rzuca się w oczy ale samej puszki to już nie widać. Czyżby za silnikiem gdzieś nisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść dobrze przepustnicę,daj nowy oring uszczelniający,następnie przed przepustnicą po środku głowicy jest czujnik wałka rozrządu,czesto jest zaolejony we wtyczce i gnieździe rozepnij umyj dobrym sprejem kontaktowym.Poskładaj i ciesz się normalną pracą silnika~u siebie szukałem z pół roku problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr węglowy podejrzewam z tego powodu, że lubiłem sobie wielokrotnie zatankować 2 do 3l benzyny ponad stan tj. po pierwszym odbiciu aż czuć było w środku samochodu przez 2 dni woń benzyny. Dodatkowo test z odpięciem wężyka od przepustnicy przed odpaleniem po nocnym postoju daje do myślenia, że mieszanka ma za mało powietrza. Przepustnica od półtora tygodnia jest czysta aż ścianki błyszczą.

 

Edit: Jak jest przymocowany do podwozia ten filtr? Na klej? Taki mam tam syf, że nie widać.

Edytowane przez Tomek40s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!