Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

JAK można samemu ładować aku Megane II 1,5dc


Rekomendowane odpowiedzi

Cięcie

Ma Kolega rację, w sytuacji o jakiej pisze kolega skowron82, okres między doładowaniami się wydłuży. Ale trzeba się przy wyborze akumulatora kierować rozsądkiem i możliwościami jego ulokowania w samochodzie.

Do kolegi skowron82, przy wyborze akumulatora kierowałbym się tym o czym pisałem wyżej tj. możliwością sprawdzenia poziomu w celach i tym samym uzupełnienia ewentualnych ubytków, oraz zmierzenia gęstości elektrolitu w poszczególnych celach.

Wiem, a przynajmniej taka była możliwość, mimo nalepki o bezobsługowości wg DIN w akumulatorze Centry, który kupiłem cztery lata temu do meganki.

Regulamin forum się kłania odnośnie cytowania postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Najlepiej ładować aku. po uprzednim odłączeniu klemy minusowej od akumulatora . Jedyny problem to taki ,że trzeba później wprowadzić kod do odbiornika radiowego i przyuczyć szyby . Nic więcej się nie dzieje ,a w takiej formie ładowanie jest bezpieczniejsze dla samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Jeżeli ktoś z Państwa posiada schemat instalacji elektrycznej lub posiada wiedzę, które to są przewody (np. kolory) obwodu komputera, to proszę bardzo o informację, ....

 

Kolego, po kiego ci to. Przeczytaj cały wątek. Jam mam taką samą megi i również Vel Satis'a, który ma jeszcze więcej elektroniki i nigdy nie bawiłem się w takie kombinacje. Więcej szkód możesz sobie narobić takimi odpinaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już o tym pisałem, ja w swoich samochodach: megance (parametry obok) i corolli 1.4 vvti /2005 doładowuje akumulatory bez ich odłaczania od instalacji. Przestrzegam tylko zasady najpierw podłączam prostownik do akumulatora i dopiero podłączam prostownik do sieci, odłączanie w odwrotnej kolejności i nie ma obawy by coś elektronice się stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

waldek708, zalecane jest odłączenie akumulatora od instlacji elektrycznej pojazdu podczas ładowania ( osobiście uważam że jest to obowiązek ).

A co z prostownikami z możliwością ładowania przez gniazdo zapalniczki np.CTEK mxs 5.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez gniazdo zapalniczki można ładować tylko starsze auta, które mają zasilanie podawane na zapalniczkę non-stop, nowsze Renault odłączają akumulator po kilku minutach.

Ja kiedyś miałem nawet taki specjalny kabelek z wtyczką do gniazda zapalniczki, którym ładowałem akumulator w fordzie.

W Meganie 2 ładowałem akumulator bez wyjmowania go z auta, bez odłączania go od instalacji elektrycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba konkretnego typu prostownika by ładować/ doładowywać aku bez demontażu. Wystarczy "przypilnować" by zasilanie w instalacji zostało automatycznie odcięte (stan po dłuższej bezczynności) i wtedy można podłączyć prostownik i doładować sobie akumulator. Ręczę za ten sposób bo ubiegłej zimy gdy nie korzystałem z Renaty przez kilka chłodnych dni to właśnie tak wyrównywałem potencjał akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzychos miał chyba na myśli to , że po kilku minutach bezczynności następuje odłączenie zasilania , np przestaje działać elektryczne sterowanie szyb itp.

Ja uważam , że nie ma konieczności czekania na to , można ładować akumulator od razu, auto to przeżyje, tak jak przeżywa podłączenie się do innego auta w celu rozruchu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!