Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do wymiany płynu hamulcowego ( Megane III HB 2014r, 110KM ) i mam kilka szybkich pytań.

1. Jaki płyn hamulcowy ?

2. Jaka kolejność odpowietrzania ?

3. Czy trzeba odpowietrzać sprzęgło ?

4. Ile płynu wchodzi do układu ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, michal047r napisał:

1. Jaki płyn hamulcowy ?

DOT4+, Renault ma nr 7711575504.

19 minut temu, michal047r napisał:

2. Jaka kolejność odpowietrzania ?

Pewnie taka jak zawsze czyli od najdalej odsuniętego od pompy koła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim harmonogramie przeglądów jest 4+. Gdzieś czytałem, że stosuje się go do aut z ESP. Zarejestruj się w MyRenault, pobierz harmonogram przeglądów i będziesz tam miał podane jakie płyny eksploatacyjne stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z zaleceniami dyskutował nie będę. U mnie ma być DOT4+ więc jest. Wymieniałem płyn w ASO i potwierdzili to co tutaj:

20180523_201659.thumb.jpg.fecc9da0178023794e9031e0e43b8fae.jpg

Zalogowałeś się i pobrałeś harmonogram z MyRenault? Co jest w nim napisane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet nie żebym się czepiał (może trochę :-) ), ale Renault zaleca również: a) wymianę oleju co 30 000 km, b) odpowiedni dobór oleju wedle temp. zewnętrznej (patrz Twój załącznik). Zalecają również oleje ELF'a, a np. ja do Megana II leję Orlen'a (i żyję). Także wiesz, kto jest bez wina, niech pierwszy rzuci kamieniem... :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.thumb.png.c5bf6b87eb1faa7c0d7c23e8129158e5.png

albo w aplikacji mobilnej MyRenault na Android zakładka "Mój przegląd" -> "Mój plan przeglądów" -> "Płyny"

54 minuty temu, konwil napisał:

nie żebym się czepiał (może trochę :-) ), ale Renault zaleca również: a) wymianę oleju co 30 000 km, b) odpowiedni dobór oleju wedle temp. zewnętrznej (patrz Twój załącznik).

Zgadzam się z Tobą ale nie dyskutujemy o tym jakiego producenta ma to być płyn, jakiego koloru czy jak często go wymieniać tylko jakie ma mieć właściwości, normy, itd. :-) Olej ma być zgodny z normą i niech każdy leje co uważa. Nawiasem pisząc płyn chłodniczy pewnie będzie dobry też inny np. Prestone (sam mam zamiar taki wlać gdy będzie pora zmiany rozrządu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!