Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Chłodzi tylko z prawej strony, lewa lekko grzeje


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Wydaje mi sie ze byl juz temat zalozony z tym problemem ale nie moge znaleźć wiec zakladam nowy. Mam taki problem ze pomimo wlaczenia klimy  z lewej strony nawiewy mi grzeją a z prawej chłodzą.

Auto ma klime automatyczną... problem pojawil sie z nikąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tommi3737 napisał:

...zreszta co ma ilosc czynnika do tego z ktorej kratki leci cieplo/zimno

Też tak kiedyś myślałem :-) Tak to jest, przynajmniej w Renault Megane II/III. Dobicie czynnika powinno rozwiązać problem. Jakbyś dobrze poszukał, to pewnie byś znalazł wpisy zw. z tym tematem sprzed kilku lat: klik (za: chłodzi prawa strona).

Edytowane przez konwil
Uzupełnienie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki....wlasnie sprawdzam cisnienie i przy pracy mamy 12.8 BAR,,,, objawy jak u ciebie.

Wlasnie sprawdzlaem to auto... na wolnych obrotach wentylatora mamy 13 bar, na najszybszych nawet 16 bar. Porownywalem z drugim takiem samym autem ze sprawną klimą. Identyczne odczyty. 13 na wolnych obrotoach i 16bar na szybkich. W tej sytuacji ......watpliwa jest kwestia braku czynnika.

 

Pytanie:czy orientujecie sie w ktorym miejscu łączą się te kratki od wentylacji bo wyglada na to ze to sa osobne kanaly lewo prawo? Ale silnik jest jeden. Sskoro z jednej leci cieple a z drugiej zimne a przeciez tu jest jeden mieszacz powietrza i nagrzewnica od klimy to moze tak jakos dojde.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

100% brak czynnika. Objaw lewa/prawa jest typowy dla tego auta i sterowania klimatyzacją. Miałem to w zeszłym roku, po nabiciu klimy (praktycznie nic już nie było) od razu zimność z obu stron leciała.

Nie rozkminiaj dalej, bo nie ma sensu. Jak chcesz to poczytaj o sterowaniu klimatyzacją i mieszaniu powietrza w MII.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2018 o 14:47, Tommi3737 napisał:

Dzieki....wlasnie sprawdzam cisnienie i przy pracy mamy 12.8 BAR,,,, objawy jak u ciebie.

Wlasnie sprawdzlaem to auto... na wolnych obrotach wentylatora mamy 13 bar, na najszybszych nawet 16 bar. Porownywalem z drugim takiem samym autem ze sprawną klimą. Identyczne odczyty. 13 na wolnych obrotoach i 16bar na szybkich. W tej sytuacji ......watpliwa jest kwestia braku czynnika.

 

Pytanie:czy orientujecie sie w ktorym miejscu łączą się te kratki od wentylacji bo wyglada na to ze to sa osobne kanaly lewo prawo? Ale silnik jest jeden. Sskoro z jednej leci cieple a z drugiej zimne a przeciez tu jest jeden mieszacz powietrza i nagrzewnica od klimy to moze tak jakos dojde.... 

W tej sytuacji od odczytów po stronie wysokociśnieniowej, istotniejsze jest ciśnienie po stronie niskiej. Przy małej ilości czynnika może dojść do sytuacji, że parownik przymarznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROZWIAZANIE: Tak jak wszyscy przewidywali brakowało czynnika. Jak sie okazuje cisnienie w instalacji swoją drogą a ilosc czynnika to inna sprawa-tak powiedzial koles od klimy. Klima juz chodzi z obu stron. Dzieki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!