Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


Posiadam w swojej megane dwustrefową klime. Chciałbym wyłączyć ją po stronie pasażera, zostawiając po stronie kierowcy (lub odwrotnie) . Nigdzie na forum nie znalazłem tematu czy da się coś takiego osiągnąć. Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbija się o to, że nie ma możliwości sterowania siłą nawiewu osobno dla każdej ze stron. Zawsze możesz zakręcić wyloty powietrza od strony gdzie nie chcesz żeby dmuchało i ustawić nawiew od czoła. Wtedy nie powinno wiać z jednej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pbet napisał:

Zawsze możesz zakręcić wyloty powietrza od strony gdzie nie chcesz żeby dmuchało i ustawić nawiew od czoła.

lub ustawić na tyle wysoką temp. żeby nie chłodziło a dawało bardziej zbliżone do zwykłego nawiewu bez klimy (nie zmienia to faktu że klima będzie włączona). Reno to nie jest marka klasy premium więc nie oczekujmy zbyt wiele ;p (nawet auta tej marki klasy premium pewnie tego nie mają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumieć, szumi, ale ja właśnie >>siłą nawiewu<< steruję pokrętłem zamykania/otwierania kratki. Do tego jeszcze zadana temperatura i właściwie wszystko co chcemy, to mamy poza... wyłączeniem klimatyzacji z jednej strony. Żeby to zrealizować, chyba potrzeba byłoby dwóch agregatów/sprężarek. Rozumiem, że Kolega @skwierzyk jeździ głównie sam i chciałby trochę oszczędzić, np. paliwa (chyba, że powód jest inny), ale wg mnie nie tędy droga :-) Oszczędności byłyby wg mnie niewielkie, a stopień skomplikowania układu wyższy. No chyba, że takie tematy realizuje się inaczej (mniejsze obciążenie agregatu?)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Konwil

 

Dokładnie tak. Jeżdżę głównie sam . Pn-pt do pracy, w weekend czasami zabiorę dziewczynę . Nie jest to rzecz niezbędna , myślałem po prostu że jestem zbyt głupi żeby wyłączyć jedną strone :-D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie najszczęśliwsze porównanie, ale to trochę tak jak z lodówko-zamrażarką z dwoma agregatami - mój ojciec jest fanatykiem takich modeli :-) Gdy nie używa się lodówki, to można wyłączyć jeden agregat, a zamrażarka sobie dalej pracuje. Przy 1-agregatowej można tylko zminimalizować, w tym przypadku, chłodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!