Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z czujnikiem deszczu w mojej megance coupe, odkąd autko kupiłem ( a zauwazyłem to kilkanaście dni po zakupie) mam problem z świrującym czujnikiem deszczu. NIE DZIAŁA, albo działa kiedy chce, otóż nie wiem który inżynier w Renault wpadł na pomysł my w manetce od wycieraczek zrobić 0-czujnik-predkość szybka-najszybsza przez co czasami PO ODPALENIU auta czujnik się załączy wszystko działa i jest super, ale czasami deszcz pada a czujnik nic... ZERO reakcji przez co musze sobie wachlować między ciągłą pracą wycieraczek, a czujnikiem czyli defakto w tym przypadku 0, czasami w trakcie deszczu sam zatrybi i działa, czasami po ponownym odpaleniu auta, a czasami wcale. Do tego jak np stoje w cieniu/garażu podziemnym zdarza mu się po odpaleniu ruszyc raz wycieraczkami przednimi, no i jak wrzuce wsteczny to tylną ( wtedy tylna pracuje tak jakby caly czas z "przerwami" do poki nie wyrzuce wstecznego), ale wtedy NIE PADA. odpinałem kostki przy lusterku tam od czujnika i podpinałem na nowo, nie wiem co więcej moge zrobić jest to w sumie jedyna wada tego auta jeśli chodzi o problem z "elektryką". Może ktoś coś poradzi bo jak czasami są tygodnie, że codziennie pada, a czujnik postanowi się nie załączyć to idzie po prostu dostać ... można się nieźle zdenerwować :).

 

Kolejna sprawa, działał mi tylny sprysk i z dnia na dzień przestał, pompka pracuje bo na przód psika, na tył nie... oczywiście nie jest to rzecz nie dająca mi życ, ale jednak lubie jak wszystko działa. Jakieś rady jak to naprawić ? Co sprawdzić?.

 

Jeszcze jedno pytanie mam, mam podstawowe radyjko w megance ( nie mam pojęcia jaki to model) z AUX tyle, że nie jak w większości samochodów 3.5mm z obu stron, a właśnie AUX jak z starych wież tzn 2RCA bodajże i 3.5mm z drugiej strony, problem taki że prawa strona auta gra ciszej od lewej, jak odepnę prawy kabel z aux to lewa strona gra ładnie czysto jak podepnę prawy, a odepnę lewy klękajcie narody ledwo słychać muzykę... Co w takim razie mam zrobić ? nawet nie wiem jak to rozebrać żeby w razie czego coś sprawdzić. Jakieś rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, czik3n napisał:

no i jak wrzuce wsteczny to tylną ( wtedy tylna pracuje tak jakby caly czas z "przerwami" do poki nie wyrzuce wstecznego), ale wtedy NIE PADA

Działanie tylnej wycieraczki nie ma raczej związku z czujnikiem deszczu. Jeśli manetkę masz w pozycji "wycieraczki działają na czujnik" i w komputerze ustawioną opcję dotyczącą włączenia wycieraczki na wstecznym to tak będzie. Możesz wyłączyć automatyczne włączenie wycieraczki tylnej po wyrzuceniu wstecznego z poziomu menu zegarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik deszczu też ma wpływ na działanie wycieraczki z tyłu.

Jeżeli manetka znajduje się w pozycji "auto", to  po wrzuceniu biegu wstecznego, jeżeli czujnik przedniej szyby wykrył deszcz, ruszy wycieraczka na szybie z tyłu.

Pompkę spryskiwacza wymień na nową, spuchła pewnie gumka rozdzielacza. Można to naprawić, są opisy na forum, ale koszt wymiany całej pompki niski.

Czy auto miało wymienianą szybę z przodu? Szukaj na forum tematów o żelu czujnika.

 

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, dlatego pisałem "raczej" chociaż dalej nie wydaje mi się ponieważ kilka razy w MII i MIII z włączoną tą opcją wycieraczka poszła na sucho. Ja z doświadczenia polecam wyłączyć wycieraczkę tylną przy wstecznym ponieważ nawet jak na przedniej szybie jest trochę wody to jednak tylna szyba jest zwykle brudniejsza i rzadziej oczyszczana.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak wiem chłopaki, że te opcje można w menu wyłączyć. Chodzi o to, że tylna wycieraczka skoro już załącza się przy wrzuceniu R znaczy to tyle, że wzbudza ją czujnik a w 70% włącza ją kiedy NIE pada, tak samo jak po odpaleniu jest jeden ruch wycieraczkami z przodu... Problem mój jest taki co zrobić żeby ten czujnik tak nie świrował bo jak pada to często nie działa, a niestety nie ma opcji włączenia wycieraczek żeby sobie machały z interwałem np 10sekund tylko 0-czujnik, i odrazu szybkie machanie :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!