Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam padła mi żarówka STOP w lewej lampie i jak usłyszałem że mam czekać miesiąc na wizytę w serwisie(GDAŃSK) to postanowiłem że sam się za to zabiorę . Proces w sumie mało skomplikowany ... Zaczynamy od wyciągnięcia lampy ( Jedna śruba na Torx ) i z góry zaczep plastikowy który się odkręca ręka . Potem wyciągamy wtyczkę z lampy i tutaj zaczynają się schody . Z tej wtyczki która nam wyszła z lampy trzeba wyciągnąć oprawkę która pod wpływem temperatury się stopiła i praktycznie nie możliwe jest nie uszkodzenie tego kawałka plastiku .  Po wielu próbach wyciągnięcia żarówki z lampy niestety oprawka złamała sie na pól i mam teraz problem ... Pytałem w aso i dostanie takiej oprawki graniczy z cudem . Zaproponowano mi wymianę całej lampy za kwotę 492 zl brutto..

Żarówka ma oznaczenie H21W i nie wiem który to taki mądry francuz to wymyślił ale po prostu masakra ...  Próbowałem lutować ten element ale wydaje mi się że już nic z tego nie będzie . Czy wymieniać cała lampę? To chyba była by abstrakcja .. Zanim weźmiecie  się za wymianę akurat tej żarówki to jednak polecam zostawić to serwisowi bo wasze oprawki też prawdopodobnie są stopione ..

 

Pozdrawiam ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale po latach i nieustannym świeceniu (ja już obie od H7 wymieniałem w Megane II); z tyłu wszystko powinno być jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem rozwiązany . Niestety na pomoc ASO nie ma co liczyć w takiej sytuacji . Ba .. nawet nie wiedzą gdzie szukać takiej oprawki bo oni w lampie (komplet) tego nie ma ,a całej wiązki nawet nie próbowałem pytać ile kosztuje .. Po wielu próbach lutowania i szlifowania tego gównianie*** elementu udało mi się go naprawić i światło działa  NIE POLECAM WYMIENIAĆ TEJ ŻARÓWKI SAMEMU !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!