Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o podpowiedź w interpretacji wyników diagnostyki clipem v145.

Układ elektronic. moduł interfejsu CAN

DTC930913 - sygnał aktywacji - obwód otwarty

image.thumb.png.a96564d48d03151f4e1ded4cef39a05e.png

 

Dodatkowo ale te udało się skasować:

image.thumb.png.d9d0a76cfe8c7d41f508744211760dd9.png

Moduł elektroniczny hamulec parkingowy

DTC516868 - ruch pojazdu przy maksymalnym zaciągnięciu - sygnał zdarzenia

DTC50C649 - moduł elektroniczny - wewnętrzna usterka elektroniczna

image.thumb.png.92c9f3ccf5f96b9e3cc8e111f35a326f.png

Moduł elektroniczny ESP

DTCC42200 - info multipleks nieprawidł. - moduł zesp. kab. - podtyp bez informacji

image.thumb.png.390fa442e07bf6a0ac5284888429c3bb.png

DTC955267 - zabezpieczenie blokady kolumny kierownicy - nieprawidłowy sygnał po zdarzeniu

 

Bolączki:

- auto nie zawsze odpala w układzie sprzęgło+bieg+start / luz+start (z HF i ze slotu) i konieczne jest wciśnięcie hamulca

- dwa razy w sporych odstępach czasu po zgaszeniu wyskoczył na zegarach błąd związany z elektromechanicznym hamulcem postojowym

 

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Większość tych błędów to błędy, które wystąpiły ale już nie są aktywne. Mogło to być spowodowane np słabym akumulatorem. Ja bym je wszystkie skasował, pojeździł i zobaczył ponownie, czy któryś z tych błędów powrócił. Jeżeli jakiś wróci to dopiero się nim zająć na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@meganecoupe02 dzięki za odpowiedź. Aku mogło być słabe bo ładowałem je przed zimą. Błędy zostały skasowane ale ten pierwszy był stały i nie dało się go usunąć.

Niestety clip jaki kupiłem od CascoSklep nie działał i musiałem go odesłać na reklamację. Niestety teraz muszę czekać 14 dni na rozpatrzenie reklamacji... Nie wymieni mi go od ręki tak jak pisałeś w innym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to ciekawa i ważna informacja o tym sklepie. Na forum Espace już co najmniej kilka osób tam kupiło i jedna z nich nie miała najmniejszego problemu z wymianą na sprawny.

Daj znać jak się sprawą wyjaśni. 

Do tego czasu obserwuj i jak dostaniesz sondę to wtedy na spokojnie odczytasz błędy. 

Jak wchodzisz w opis naprawy błędu to jest informacja o tym sygnale aktywacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udało mi się użyć "mojego" clipa. Po podłączeniu do OBD w Clio II i mojej Megi nie zapaliła się żadna dioda. Po podłączeniu do komputera zapaliła się tylko jedna czerwona od USB. Za odczytanie tych błędów zapłaciłem majstrowi ale nie potrafił ich zinterpretować. Chyba nie było opisu w żadnym z tych błędów.

2018-07-31

@meganecoupe02 Mała aktualizacja. Nowy clip już idzie. Wcześniej pisali o 14 dniach ale jak się powołałem na opinie z for że ponoć wymieniają od ręki, dostałem odpowiedź, że tak robią i nadadzą sprawie wyższy priorytet żeby dzisiaj paczka wyszła. Jak napisali tak zrobili. To się chwali. Mam nadzieję, że clip będzie sprawny.

Edytowane przez pbet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki. Sam osobiście u nich kupowałem dla znajomego.

Jak już będziesz miał sprzęt to zrób to co napisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mam taki zamiar. Jutro powinien być. Nie wiem tylko jak wytrzymam w aucie przy obecnych temperaturach, chyba będzie trzeba zdiagnozować przy włączonej klimie. Dziś po 16 w cieniu było 34,8st.C, a Megi stoi w słońcu.

2018-08-01

@meganecoupe02 Clip dotarł i działa

Zainstalowałem sterowniki i przeprowadziłem pierwszą diagnostykę /lekko zestesowany/ na zgaszonym silniku. Po podłączeniu sondy i uruchomieniu programu, odczytaniu danych auta odbył się test. Po nim wyskoczył komunikat, iż są błędy i należy przeprowadzić diagnostykę przez moduły albo funkcje. Niestety nie zrobiłem screena. Wybrałem moduły i ukazał mi się taki oto widok:

VirtualBox_XP_01_08_2018_18_59_08.thumb.png.73e0f7993bc77b47ac80b3dcaec92632.pngVirtualBox_XP_01_08_2018_18_59_32.thumb.png.2af888cebab3e7f706a4436946ac0339.pngVirtualBox_XP_01_08_2018_18_59_46.thumb.png.89270729cf88dadcb77703678f1c1999.png

Wszedłem w błąd od radia:

VirtualBox_XP_01_08_2018_19_00_56.thumb.png.2cac40a7f5e84a1b08e5ba86d2d9e220.png

i go skasowałem zgodnie z instrukcją jaka się wyświetliła

VirtualBox_XP_01_08_2018_19_05_45.thumb.png.54ec0f6a34d04a3bc443970122f06d06.pngVirtualBox_XP_01_08_2018_19_10_07.thumb.png.60d101b10722f8182c2bc159c1dbdc13.png

ale ten DTC930913 pozostał, nie ma do niego opisu tylko procedura

VirtualBox_XP_01_08_2018_19_02_30.thumb.png.777709a45358adf45cd6df9c7d755f1d.pngVirtualBox_XP_01_08_2018_19_11_51.thumb.png.271b6d0f9d9de7bc207503340badb33f.png

A może ten błąd wynika z tego, że na stałe mam wpięty pendrive i dołożyłem tweetery w podszybiu?

Wcześniejsze błędy nie powróciły no chyba, że muszę mieć odpalony silnik by je wykryć to muszę pojechać gdzieś żeby nie chodził pod blokiem.

Czy warto przeprowadzić diagnostykę na włączonym silniku czy po tym co widać powyżej nie ma to sensu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój samochód był w ASO 2x po dołożeniu twitterów - nie zgłaszali żadnych błędów (dostałem takie wydruki, może pamiętasz - wynikało z nich, że podpinali kompa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego na jakimś francuskim forum: link

Cytat
bonsoir , défaut qui apparais si mise du contact et radio éteinte , aucune incidence, a ignoré sans soucis !
Wujek Google widzi to tak:
dobry wieczór, wada, która pojawia się, gdy stawiamy kontakt i radio zgaszone, bez zapadalności, ignorowane bez zmartwień!
Kuma ktoś francuski? Nie bardzo wiem co znaczy gdy stawiamy kontakt i radio zgaszone bez zapadalności...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatw sobie schematy Visu dla swojego auta i tam znajdziesz wszystkie połączenia o, o których wspomina clip. Może któryś kabel z tyłu nie jest podłączony przy radiu? Nie mam teraz schematów przy sobie.

Druga sprawa, pojeździj trochę i zrób diagnostykę jeszcze raz, wtedy zobaczysz czy błędy się pojawią ponownie.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, poszukam.

Ciekawe, że tego błędu radia DTC935C48 nie było miesiąc temu gdy podłączałem u speca, a ze screena wynika, iż jest w pamięci od 35825 kilometra.

Od 6 lipca czyli od badania do dzisiaj autko zrobiło tak na oko 600-800 km. To za mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!