Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Po czyszczeniu DPF "sprawdź wtrysk" CLIP DF913


Rekomendowane odpowiedzi

Kamarad masz tego dpf uszkodzonego ,za długo jeździłeś na zapchanym ,nadaje się na śmietnik,bo  żeby wtryski lały aż tak żeby po 1 dniu się zapełnił to miałbyś już wcześniej korekcje poza zakresem lub za niskie ciśnienie na cr, ale na początek korekcje nie zaszkodzi podejrzeć .

5 godzin temu, Andrzej-2010 napisał:

Dać po garach na wysokich obrotach. Może być konieczność wielokrotnego zabiegu.

A kolega Andrzej niech się zastanowi co doradza ,bo za dalsze uszkodzenia auta będzie odpowiedzialny - tu akurat kolega Kamarad sam się zorientował że nie ma sensu

zarzynać auta, ale następny z takim problemem może trafić się mniej rozgarnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 14.07.2018 o 18:59, krzychu73 napisał:

A kolega Andrzej niech się zastanowi co doradza

 

Dnia 14.07.2018 o 13:37, Kamarad napisał:

Ledwo wyjechałem na trase i odciecie i błąd

 

Dziękuje kolego za troskę, ale znałem finał w przypadku uszkodzonego fap-a ;

Wypalanie FAP-a - Uwagi użytkowników ,

Megan 1,5 dCi /110 KM - nie nadaje się na krótkie trasy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No i chyba już ją trafiło bo myślałem że jest dobrze już się spakowałem do pracy wyjeżdża wyjeżdżam trasę znowu błąd Sprawdź wtrysk coś zażegotało pojechałem 3 km od domu i skończyło się holowaniem przez kumpla bo już nie odpali - stoi teraz w garażu...  jeden plus taki to że po włączeniu zapłonu nie ma błędu.  jednak coś ją dławi i nie zapali A jak zapali to nie wejdzie nawet na 800 obrotów bo od razu gaśnie...  ogółem zostałem bez auta bo trzech mechaników jest na urlopie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie rocznicowe filtra na wolnych 50mbar a jak dodaje gazu skacze do 400 i potem po puszczeniu gazu spada na 25 rośnie do 50 i tak się utrzymuje... o czym to świadczy ? 

Może czujnik jest uszkodzony ? Zapchał się jakim dziadostwem, coś tam wleciało

Edytowane przez Kamarad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, krzychu73 napisał:

Czujnik reaguje prawidłowo, jak na zapchany dpf, ciężko Ci uwierzyć że ta "regeneracja" mogła się nie udać?

Kamarad . Silnik przebieg ma konkretny 344.000 km.

 

Dnia 13.07.2018 o 08:42, Kamarad napisał:

Wyjęli wyczyścili wysuszyli.  jego przepływ na początku 721 MPI po czyszczeniu 20 MPI (czy jakos tak)...

Jest jak nowy. Wracając do domu nie mogłem uwierzyć, auto mocne, spalanie połowę mniejsze,

ale na drugi dzień z powrotem SPRAWDZ WTRYSK błąd i nie wchodzi więcej jak 3000 obrotów. 

Regeneracja/czyszczenie udała się, ale stan fap-a przy takim przebiegu i po takim zapchaniu jest coraz niższa i żadne

czyszczenie nie spowoduje jego 100 % sprawności.

Dnia 14.07.2018 o 12:49, Kamarad napisał:

-EGR wg mnie był za[ciach], wyczyściłem

 

Wyczyszczony egr, nie znaczy sprawny. Najpewniej, wymiana na nowy. Zaślepić można tylko sprawny egr.

  a/ Komputer może nic nie pokazać, bo możliwe, że egr działa w ograniczonym zakresie. 

  b/ Uszkodzony/zablokowany egr wpływa na błędy;

        - przepływomierza,

        - czujnika ciśnienia doładowania,

        - elektrozaworu podciśnienia turbiny,

          co może wpływać niekorzystnie na zwiększoną, niewłaściwą dawkę paliwa i szybkie zapychanie fap-a.

  c/ W egr kąt otwarcia przepustnicy powinien zmieniać się płynnie.( do sprawdzenia na clipie).

  d/ EGR, najczęściej blokuje się w pozycji otwartej, ( tworzy się wówczas bardzo twardy nagar wokół egr-a ).

  e/ Wężyki do egr i turbiny uszkadzają się w miejscu mocowania. Sprawdzić czy są drożne, szczelne.

  f/ Zdejmij rurę przy kolektorze, zobacz w jakiej jest pozycji egr.

 g/  Czy słychać jak zawór egr się zamyka i otwiera?

Edytowane przez Andrzej-2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwonił Pan który jeszcze raz mi wyczyscił DPF a i niestety już nic z niego nie zostało... coś tam wyleciało i koniec. Więc muszę szukać albo usługi wymiany wkladu, albo innego filtra... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!