Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[WAŻNE] Pęknięcia lakieru/blachy na obu drzwiach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, właśnie sprawdziłem z żoną lakier w tych miejscach, które pokazałeś. Widać, że tam jest jakieś łączenie elementów, ale u mnie jest w tych miejscach nadlany lakier, czuć to pod palcem i nie mam (jak na razie) tam żadnych pęknięć. Ewidentnie u autora postu ( przynajmmniej dla mnie ) uszkodzenie to jest fabryczne i nie jest to sam pęknięty lakier tylko pęknięte elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może te nadlanie u Ciebie @doesnt zostało zrobione wcześniej przez producenta? Najwyżej będą wymieniać całe drzwi.. Dla mnie to jest śmieszne, że takie rzeczy są w nowym samochodzie. Inne pytanie jakie jeszcze rzeczy wyjdą :o ?

 

Czekamy na sprawdzenie i opinię innych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie jeszcze znany tematy do sprawdzenia w swojej megance IV ? Bo tak to sobie już teraz sprawdzę i ewentualnie uderzę z kilkoma tematami do dealera.
Jak wyłączycie radyjko w czasie jazdy aby było cicho, też taki "metaliczny" dźwięk jakby podczas przyśpieszania (turbo? wentylator?) słyszycie, nie głośny jednak wkurzający.
Dodatkowo wydaje mi się, że kierownica jest minimalnie w pozycji "na wprost" koła, jest minimalnie skręcona w prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem u siebie i też mam pęknięcia. Auto ma 1tys km przebiegu, miesiąc temu odebrane z salonu. Produkcja marzec 2018. No kurwica by człowieka strzeliła... 

 

I jest to tylko od strony kierowcy, od strony pasażera wszystko ok

Edytowane przez marcin33892
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od strony pasażera ta guma pod lakierem się dużo wyżej i niema pęknięć. Po stronie kierowcy jakby brakuje z 1cm tej gumy ale na razie nie widzę pękania lakieru. Będę obserwował z czasem. Smutne to jest że taka różnica wykonania auta jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest łączenie zgrzewanych blach i dana jest masa uszczelniająca w małej ilości. Dlatego w tym miejscu pęka. Jeśli by była grubsza warstwa masy uszczelniającej jak na niższej partii drzwi to przypuszczam, że by było OK. Zobaczcie na zdjęcia Tobka, lewe vs. prawe drzwi i porównajcie - na prawych jest krótsze pęknięcie niż na lewych i tylko do grubszej warstwy masy uszczelniającej. A tak na marginesie to Renault nie jest w kwestii jakości odosobnione, inne marki też dają często ciała (np. korodujący wydech i inne elementy w znanych  Japończykach na literę H lub S po 4-6 miesiącach, lub problemami z uszczelkami drzwi w niektórych autach marki premium z Monachium). Składa się na to wszystko kilka czynników, m.in.:  oszczędności, przeniesienie "testowania" samochodu na klienta, mnogość modeli oraz krótkie życie danego modelu auta (kiedyś model auta zmieniano co 10-15 lat, teraz co 5-7 lat i jeszcze w międzyczasie kilka liftingów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie byłem dziś y Dealera Renault od razu do serwisu prześlemy. Gość popatrzył i mówi, że to jakiś uszczelniacz/guma która jest pod tym lakierem właśnie źle spasowana i dlatego odpeklo. Poprawia to (poprawka blacharsko-lakiernicza) i podobno będzie okej. Jestem umówiony na początek sierpnia z tym. No i w sumie powiązany temat, pytań gościa czy da radę autozastepcze na ten czas, on mówi że nie ma szans, że do takich klientowskich pierdol lakierniczo-blachsrakich nie wydają i ze oni mają problem z tymi autami zastępczymi bo podobno góra ludzi w kolejce czeka na naprawy (chyba z 15 osób) i też się domagają. Mówię gościowi że konieczne i niezbędne jest auto zastępcze i nowi mu też że mam wykupimy dodatkowy maksymalny pakiet przedłużonej gwarancji i przeglądów. Mówi mi, żebym dzwonił na DKK (dział kontaktu klienta renault Polska) i tam wyjaśnił sprawę i jak oni się zgodzą tz. Wysła maila z potwierdzeniem opłacenia takiego auta zastępczego na min. 3 dni to wtedy serwis spróbuję wydać taki zastępczy samochód mi o ile będą mieć na stanie.

 

Macie jakieś doświadczenia z autami zastępczymi w takich sytuacjach ? Poradzicie coś ? 

 

Z góry dzięki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają serwis blacharsko-lakierniczy koło salonu, żeby była jasność :)

Tylko wydaje mi się, że zbywanie mnie jest po prostu standardem jeśli chodzi o auto zastępcze.

Może uderzyć nie do nich tylko spytać u dealera w tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam i nie wierze, skąd się wzieliście? przecież jakbym pracował w aso i takie debile do mnie przyjeżdżali z ryskami i pęknięciami jak małe dziewczynki z dwiema lewymi rączkami to bym ich wszystkich powystrzelał. czytam i nie wierzę czy mam szczęscie i akurat w tym poście zagęszczenie pajacerii jest większe ale nie wierzę w was, haha 

 

ej spójrzcie na koła tam jest takie czarne jedźcie do aso że wam auto z u[ciach]mi kołami brudem sprzedali - porażka 

 

to jest renault a nie aston martin a co do kolegi wyżej ma rację - otóż jest coś takiego drogie dzieci jak płat drzwi - one nie wypadają z maszyny całe tylko je trzeba pozgrzewać i naturalnie ciężej się zakrywa takie miejsce przy lakierowaniu

 

ale popłakane możecie jechać do aso powodzenia

 

REGULAMIN

pkt. 5.3 Zabrania się obrażania, wyzywania, bezpodstawnego osądzania oraz wszelkich działań na szkodę innych użytkowników forum, (...) Zabrania się również stosowania różnych form zaczepki, złośliwości i kpin. Powyższe ograniczenia dotyczą zarówno postów jak i shoutboxa - kataryniarz

  • Zmieszany 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!