Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli zaczynam przygotowywać pod siebie swoją świeżo zakupioną Megankę III :) Z racji tego, że jestem perfekcjonistą to nic nie umknie mojej uwadze. Niestety plastik z którego wykonane są drzwi od schowka jest podatny na zarysowania. Zauważyłem na nich oraz nieco powyżej pełno rysek. Czy jest jakiś sposób na ich zamaskowanie lub likwidację? Czytałem w internecie, że można to zrobić gorącym powietrzem jednak nie wiem czy ta metoda jest w pełni skuteczna oraz czy ktoś w pobliżu Piły wykonuje usługę tego typu. Będę wdzięczny za każdą pomoc lub sugestię :)

Rysy MEGANE 1.jpg

Rysy MEGANE 2.jpg

Rysy MEGANE 3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobne rysy na tym samym elemencie, też kombinowałem, ostatecznie kupiłem nową listewkę w ASO. Koszt 190 zł., samodzielna wymiana w kilka minut. Wiem, że drogo, ale warto było. Jeśli jesteś wrażliwy na takie wizualne niedostatki to naprawa opalarką Cię nie zadowoli.

Edytowane przez Jottar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Jottar napisał:

Miałem bardzo podobne rysy na tym samym elemencie, też kombinowałem, ostatecznie kupiłem nową listewkę w ASO. Koszt 190 zł.

O którą listewkę dokładnie Ci chodzi? O tą błyszczącą nad schowkiem? Na niej akurat nie mam rysek, mam za to pełno na plastiku poniżej tej listewki i drzwiczkach od schowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens kupowania hot aira dla jednego zabiegu, poza tym boję się, że przesadzę i stopię materiał. Muszę obdzwonić firmy znajdujące się w okolicy zajmujące się car detailingiem czy mają taką usługę w swojej ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykła opalarka wystarczy w zupełności. Zakup wyjdzie taniej niż usługa, a jeszcze zrobisz plastikowe słupki odbite od klamry pasa bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Silverek, mówię o tej listwie na której masz rysy - pomiędzy listewką ozdobną a schowkiem. To jest osobny element. Na załączonym szkicu po prawej. Wymienia się bardzo łatwo, wystarczy podważyć palcami - siedzi tylko na zatrzaskach.

01025534.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to było 682110003r. Powinno się niby zgadzać, ale nie wiem czy one nie występują w innych kolorach w zależności od wersji wyposażenia. Najlepiej sprawdzić w ASO po numerze Vin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rysy te powstają jak Kobieta zsuwa z kolan torebkę na podłogę, przynajmniej tak u mnie powstają. strasznie liche te plastiki skoro damską torebką powstają takie rysy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety kupiłem samochód z takimi rysami :41_pensive: Ale faktycznie plastiki są kiepskie... Wystarczy nawet delikatnie paznokciem zahaczyć i już powstają rysy... W Megane II takich problemów nie miałem.

 

@Aktualizacja 27.07.2018

Byłem dziś w ASO Renault. Plastik o którym rozmawialiśmy powyżej to koszt 200zł, samych drzwiczek od schowka nie da się kupić, możliwy do zakupu jest jedynie cały schowek - koszt 650zł.

Edytowane przez Silverek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!