Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pacjent - Megane III 1.2 TCE 2015R


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Padł mi samochód i nie wiem co robić. Obecnie wyświetla mi komunikat Usterka układu kierowniczego, ale wydaje mi się, że mam problem związany z elektroniką.
Zacznę od wczoraj:
Problemy z odpaleniem samochodu, dopiero po kilku sekundach się odpalił, po odpaleniu falowała wskazówka obrotomierzu. Pomyślałem, że może być problem z jakością paliwa, więc zatankowałem do full pb98. Przy wyjeżdżaniu ze stacji, samochód odpalił na dotyk.
Dzisiaj rano próbowałem uruchomić 3 razy, w trakcie uruchamiania kompletnie gasł panel elektroniczny, po 3 próbach odpalenia. Dostałem komunikat odnośnie układu kierowniczego (Samochód nie może zasilić wspomagania kierownicy ? )

 

Jeżeli ktoś się spotkał z czymś podobnym, to proszę o info. Czekam, aż znajomy podrzuci mi prostownik w celu naładowania akumulatora, jak nic się nie uda, to samochód jedzie jutro do Aso. Chociaż, że mam zaplanowaną wizytę na 14ego sierpnia w celu wymiany klocków hamulcowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje gdzieś prądu albo masy i to grubego bata. sprawdź masy na nadkolu z przodu od strony kierowcy są 3 duże. męczy się do tego elektronika bardzo ' te przygasanie' nie jest zbyt zdrowe 

a na filmiku to włożyłeś tylko karte czy miałeś pedał wciśnięty i auto próbowało odpalać? napisz czy przygasa jak tylko wsuniesz karte bez naciskania start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wciśnięte sprzęgło przy tym filmiku i bez włożonej karty. 
Próbowałem również z włożoną kartą, na biegu. Wtedy nie gasł, ale 'pykało' za każdym razem jak naciskałem start. Mogę nagrać na to oddzielny filmik rano.
 

Edytowane przez AndaluzExpat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pbet napisał:

Używasz start-stop?

Akurat akumulator do auto start-stop jest - powiedzmy - przystosowany do częstszego odpalania, więc tu bym nie szukał przyczyny. Nie jestem fachowcem, ale ja bym na początku pomyślał, że to luźna klema na akumulatorze. Rozrusznik robiłem raz, w Oplu Agili, ale był zdecydowanie starszy, choć przebieg może podobny - jeśli diagnoza @sadisticescape jest celna, to rozumiem, że to jest przypadek/wyjątek, a nie reguła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że mój prostownik jest tragiczny, ale Pan z lawetą przyjechał, wziął akumulator na kułkach i odpaliliśmy z drugiego akumulatora od razu. Tak czy inaczej akumulator do śmieci po 3y2m - krótko, ale niestety okazuje się, że nie tylko mrozy mają zły wpływ na akumulator.
Skoczyłem do Rombosol Estepona i za 210 oiro dostałem nowy akumulator z 3 letnią gwarancją.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!