Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane Grandtour 2004 16V 1.6 Gaśnie po odpaleniu (video)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z odpaleniem. Jak przytrzymam gaz prze pół minuty to już nie zgaśnie. Ale lubi zgasnąć po przegazowaniu na luzie.

Film jak wygląda to na zegarach.

 

oraz na przepustnice, silnik drga i gaśnie.

 

Przeczyściłem zawór KZFR, czujnik położenia wału, wałka rozrządu. Cewki też suche. SDPROG PL + interfejs OBD2 ELM327 nie pokazuje błędów.

W starych papierach znalałem pojawiający sie co jakis czas błąd P0638 Nastawnik Przepustnicy B1  - zły sygnał

Ktoś ma pomysły co w następnej kolejności zrobić?

 

 

Edytowane przez kkrtm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę lepiej po wymianie cewek (rano nie zgasł po odpaleniu wieczorem zgasł ale za drugim razem odpalił i nie zgasł).

Po przejechaniu 20km coś ciekawego się działo. Po zdjęciu nogi z gazu nie zwalniały obroty. Nie hamował silnikiem.

 

Przepustnica idzie na podmiankę - sprawdzę czy coś pomoże. Wydaje się jakby przyczyna była w innym miejscu a komputer jakoś stara się to naprawić.

 

Ktoś jakieś ma pomysły gdzie może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem Czujnik położenia wału, wałka rozrządu, przepustnice, Sprawdziłem też pedał gazu (inny miałem na podmiankę).

Silnik już nie gaśnie, jednak po dodaniu trochę gazu obroty falują -+500

 

Korekcja wtrysku i napięcie sondy lambda wydaję się nie dobre.

czujniki.thumb.jpg.30dee772100161ca7a23eff642546d49.jpg

 

napięcie na drugim czujniku cały czas takie same.

sonda.thumb.png.e5ace05f498896d618cdc8ada38de826.png

 

 

Jeszcze nie wiem gdzie sondy są zamontowane ale w następnej kolejności będą one do sprawdzenia. Chyba że ktoś ma jeszcze inny pomysł :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kkrtm napisał:

Podmieniłem Czujnik położenia wału, wałka rozrządu, przepustnice,

I/ Wszystkie te części powinny być oryginały, bo na zamiennikach jest różnie.

II/ Przepustnicę należy adaptować;

    1/ Przed wymianą/czyszczeniem przepustnicy należy odłączyć akumulator, aby komputer zapomniał ustawienia na starej przepustnicy.

         Po wymianie przepustnicy i podłączeniu akumulatora, komputer będzie widział nową przepustnice i do niej będzie się ustawiał.

    2/ Adaptację przepustnicy można wykonać za pomocą ;

        a/ włączając i wyłączając zapłon ;

             - odpal kilka razy sam zapłon, odczekaj chwile, następnie odpal silnik, obroty mogą być podwyższone,

            -  po zgaszeniu silnika, odpal kilka razy sam zapłon, ( obroty powinny spaść poniżej 1000) i nie wciskając gazu nagrzewam silnik 

               do momentu włączenia wentylatora,
            -  zrób rundę ze 2-3 km i ciesz się stabilną pracą silnika na biegu jałowym,

        b/ CLIP-em przyuczyć przepustnice w komputerze wtrysku,

       c/  jeździć bez kalibracji i komputer sam po przejechaniu max 300 km zorientuje się, ustabilizują się obroty na właściwym poziomie,

       d/ jeżeli obroty nie ustabilizują się, wymaga to w większości przypadków wymianę przepustnicy na oryginał. 
  3/  Przy problemach z falowaniem obrotów  pomaga ;

        -   wykasowanie parametrów/błędów zapamiętanych/starych w sterowniku silnika,

        -   wymiana uszkodzonego regulatora napięcia,

        -    przy dużej ilości jazd po mieście, daj mocno po garach na wysokich obrotach,     

        -    sprawdzenie prawidłowego ustawienia rozrządu/wymiana,

       -    wymiana świec zapłonowych,

       -    zatankowanie sprawdzonego paliwa,

 4/ Wg. mnie sondy są OK.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Części daje tylko oryginały bo kiedyś nowy czujnik położenia wału (zamiennik) auto nawet nie odpalało. Używany zamiennik odpalił za pierwszym razem.

 

Wracając do tematu to widać że komputer się uczy :) 40km przejechane i coraz lepiej trzyma obroty. Lepiej się rusza.

 

Już myślałem że auto będę musiał dać do serwisu aut francuskich. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podobnie jak autor tematu mam problem z odpalaniem Megane II 1.6. Jednak u mnie problem z odpaleniem pojawia się bardzo sporadycznie.

Na zimnym, odpala zawsze.

Na ciepłym, w 99% przypadków też. Po prostu raz na jakiś czas, losowo, samochód nie chce odpalić. Jeśli po kilku próbach kręcenia bez skutku zrobi się mu przerwę, to w końcu odpali. Nie mogę doszukać się w tym żadnej prawidłowości. Rozrząd i KZFR zrobione, jednak ostatnio musiałem odłączyć czujnik ciśnienia KZFR bo jak go podłączę to samochód gaśnie mi po kilku sekundach. Sprawdzałem czujnik położenia wału - zimny 230ohm, po krótkim podgrzaniu opalarką rośnie do 340ohm ... - czy jest to w normie ? Czy kłopot może wynikać np z pompy paliwa , zatkania jakiegoś filtra ? 

 

Ktoś ma jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wyczyść złącze (kostkę) czujnika położenia wałka rozrządu z oleju (nie czujnika wału). Jak kostka w środku jest w oleju to najlepiej przemyć złącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mireczek01 napisał:

Może wyczyść złącze (kostkę) czujnika położenia wałka rozrządu z oleju (nie czujnika wału). 

Zrobione.

Jak diagnozuje się czujnik wałka rozrządu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PoleX napisał:

Sprawdzałem czujnik położenia wału - zimny 230ohm, po krótkim podgrzaniu opalarką rośnie do 340ohm ... - czy jest to w normie ?

Powyżej normy. Jest to czujnik chimeryczny .Tylko oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja zrobiłem tak że wykręciłem ten który jest, po numerze zamówiłem za grosze taki sam na allegro. Jak jest poprawa to zamawiasz nowy oryginał albo jeździsz na używanym.

 

2123581100_Screenshot_2018-08-16CZUJNIKPOOENIAWAURENAULT7700103069A.thumb.png.3b4e72f040055c9befeab34e0f35cf09.png293241357_Screenshot_2018-08-16LAGUNAIII15DCICZUJNIKWAUWAKA8200033686.thumb.png.b46d2604a3cb00b7684a436df535ad09.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Coś dalej nie jeździła jak trzeba. I pojawiało się chceck injection. No i spytałem się byłego właściciela kiedy wiece wymieniał. Odpowiedź była: Nigdy :8_laughing:

Minimum 100tys km na jednych świecach.

Zamówiłem nowe oryginalne do tego modelu. Różnica jest widoczna na zdjęciach.

40279561_316531132444109_3876942346738204672_n.thumb.jpg.8beceb356316b6b4eee070bed95b9649.jpg40493964_529190777534644_7972310366325571584_n.thumb.jpg.20ffe24d64815cf1833a70a92925a0f8.jpg 

 

Renówka odzyskała moc na niskich obrotach. Już nie gaśnie po starcie, nie gaśnie przy ruszaniu na zimnym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!