Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

witam! podłączał ktoś separator antenowy do niefabrycznego radia? moja próba włączenia go w instalację antenową i podłączeniu zasilania (niebieski od separatora do 12v) zakończyła się wyrzuceniem bezpiecznika... ma ktoś jakiś pomysł?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu próbuję poprawić jakość odbioru radia fm.Wymieniony bacik i nic, przeczyszczona stopka, nic.Kumpel jeździ  alteą i na firmowym odbiera 2x więcej stacji co ja...To samo radio (pioneer)w poprzednim autku (a4) odbierało wszystko co było do odebrania , a antena była w podsufitce ,więc teoretycznie powinno być gorzej z odbiorem.Znalazłem gdzieś inf. że separator może pomóc, tylko dlaczego po podłączeniu wyrzuca bezpiecznik?

Edytowane przez piter1114
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałbym jednak problemu w instalacji. Sprawdzałeś jak wygląda kabel antenowy przy samym radiu? Wpychając je tam do kieszeni zawsze można zagiąć i coś uszkodzić. Mam wszystko oryginalnie u siebie i radio śmiga aż miło, także coś musisz mieć nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, piter1114 napisał:

x

Odkręć antenę, rozbierz i wyczyść połączenie stykowe płytki wzmacniacza z wkręcanym batem do  jej obudowy. Tam się utlenia i antena słabo ściąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś zasilanie przy antenie? Powinno być 12V

Sprawdzałeś ciągłość żyły?

1 minutę temu, piter1114 napisał:

A co z tym separatorem? dlaczego robi zwarcie?

Nie rozumiem, bo w tym przewodzie nie powinno być napięcia. Po wyjęciu wtyczki należy to sprawdzić. Sprawdzić również możesz na łączeniu przy prawym nadkolu.

Twoje nowe radio również nie ma  napięcia na wejściu antenowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, jabrze napisał:

Sprawdzałeś zasilanie przy antenie? Powinno być 12V

 

jest 12v

21 godzin temu, jabrze napisał:

Twoje nowe radio również nie ma  napięcia na wejściu antenowym?

nie ma

 

odkręciłem stopkę anteny i ten sposób chyba podziałał, bo odbiór poprawił się (słabe stacje, rds)

A jak jest z tym napięciem na wej.antenowym w radiu? bez nie go coś nie działa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wszystko w porządku.

RDS przełączy się, jak sygnał z innego nadajnika będzie na wyższym poziomie. Powinieneś jeszcze sprawdzić cały kabel. Często przy wtyczce zdarzają się uszkodzenia i następuje tłumienie sygnału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z odbiorem - na starym oryginalnym radiu wszystko ładnie działało, po zmianie radia na MediaNav Evolution z Captura na otwartej przestrzeni łapie parę stacji jednak jakość odbioru jest mierna. Po wjeździe np do garażu lub pod wiatę nie łapie żadnej stacji.
Na starym radiu łapało wszędzie paręnaście stacji z idealnym odbiorem.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!