Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana klocków hamulcowych - piszczenie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem jakiś czas temu Megane 2 1.9 dCi, tarcze były w niej do wymiany. Z racji, że miałem znajomego co posiadał Anglika na części, odsprzedał mi tarcze jak nowe za śmieszne pieniądze, został dokupiony do nich zestaw nowych klocków. Po założeniu przez pierwsze 500 km jeździło się okej, potem klocki zaczęły piszczeć i to strasznie ( jakby od zagrzania ). Stwierdziłem, że podmienie na stare klocki. Problemu nie było, piszczenie znikło, hamulce pracowały cicho, nic nie trzęsło/ściągało. Jeździłem tak na tych klockach 30 000 km ( wydaje mi się, że to sporo ). Teraz nadszedł czas na zmianę klocków. Po zdjęciu koła okazało się, że tarcze mają minimalny rant, a praktycznie wogóle jak po takim przebiegu. Klocki też nei wyglądały najgorzej, lecz stwierdziłem, że trzeba zmienić. Kupiłem nowe klocki ... po 1000 km zaczęły piszczeć ... dopiero po zagrzaniu. A gdy już się konkretnie zagrzeją zaczynają dobiegać z prawego i lewego koła stuki przy ruszaniu lub zatrzymywaniu do 0. Postanowiłem zmienić klocki, kupiłem kolejną pare, problemjest taki sam ... Problem tkwi w tarczy, czy w klocku słabej jakości? Jak ma się twardość klocka do moim zdaniem twardej tarczy jaką posiadam? Co mi polecicie najbardziej w tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, MechanikAmator napisał:

zaczynają dobiegać z prawego i lewego koła stuki przy ruszaniu lub zatrzymywaniu do 0

A sprężyna lub blaszki (zależnie od modelu) są? Bo to one maja trzymać klocek żeby nie latał w zacisku. A przyczynę piszczenia kolega wyżej trafnie znalazł, niestety z tańszych kloków

ciężko będzie coś dobrego znaleźć. Fajnie by było jakbyście napisali jakie klocki zakładaliście i czy piszczą, ale min.5 tys. przebiegu. Ja do jednego autka dałem na tył Wertteile (marka z Gordona) i aż się dziwię bo wszystko ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyn mój model nie posiada, blaszki tak, zostały wyczyszczone, jarzmo również zostało wypiaskowane oraz pomalowane. 0 jakichkolwiek problemów z poruszaniem się klocka. 

Klocki ATE to koszt 140 zł do mojego samochodu, cena 3 razy większa niż klocki które ja kupowałem. Tylko pytanie czy to na 100% będzie problemem ... Bo 4 komplet klocków nie chce by leżał, a za to można by odłożyć na tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będą piszczeć? Napiszę Ci w ten sposób. Zawsze kupuję albo OEM Renault, lub TRW lub Ferodo i nigdy mi nie piszczały. Oczywiście wszystko podczas montażu dokładnie czyściłem i smarowałem jarzma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, z racji, że nie chce przerobic każdego kompletu klocków jakie są dostępne na rynku a wina będzie po stronie tarczy. Wiadomo, że najlepiej kupić komplet OEM ale to kwestia 600 zł podejrzewam. Dlatego szukam alternatywnego rozwiązania, z racji, że autko w najbliższe 2 tygodnie czeka kilka tras łącznie około 5000 km. Robiło już takie dystansy nawet większe w krótkim czasie, ale ja lubie mieć wszystko jak należy. Bo wychodzi z tego, żeby kupić kolejne klocki za 140 zł i przestanie piszczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alledrogo OEM kupisz już od 90zł + przesyłka. Ja zawsze kupuje w internecie u sprawdzonych sprzedających. Pamiętaj tylko, że OEM przeważnie nie mają blaszek w zestawie i tylko 2 śruby.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecają mi OEM, ATE lub Feredo czy jakoś tak. Które wybrać? Chodzi by były miękkie, mogą pylić nie przeszkadza mi to. Skoro tarcza twarda to klocek powinien być miękki by go ścierało, tak mi się wydaje przynajmniej. Może skuszę się na ten 4 komplet klocków ... Jak nie pomoże to dopiero tarcze zakupie.W razie jakby pomogła dopiero zmiana tarczy to będę miał klocków na jakieś 100 000 km :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, MechanikAmator napisał:

Klocki ATE to koszt 140 zł do mojego samochodu, cena 3 razy większa niż klocki które ja kupowałem

 

Przed chwilą, MechanikAmator napisał:

Pytam, z racji, że nie chce przerobic każdego kompletu klocków jakie są dostępne na rynku

Wygląda na to ,że testowałeś tylko najtańsze dostępne, możesz napisać jakie dla potomnych ,żeby unikali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!