Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z fotelami składanymi M2 3D


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odkąd kupiłem auto mam problem a w zasadzie to nawet nie wiem czy ten typ tak ma ale mam Meganke 2 3D z 2004r. Gdy chce kogoś wpuścić do tyłu to muszę złożyć oparcie przedniego fotela, fotel się przesuwa maksymalnie do przodu i jest okej. Jednak gdy chce wrócić fotelem to muszę złożyć oparcie a potem fotel musi jechać maksymalnie do samego tyłu do zablokowania się prowadnic. Czy wszędzie to tak występuje? A może ktoś wie jak to naprawić? Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marek789 napisał:

Czy wszędzie to tak występuje?

Tak. Raczka u góry służy tylko do wpuszczania pasażera do tyłu i przesunięcia fotela w tym celu. Fotel reguluje się tylko "dolną" rączką".

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szynie jest blokada ,która  powinna nie pozwalać fotelowi ( przy składaniu oparcia jak już kogoś wpuścisz )  pojechać aż do końca i zatrzymać go w takim ustawieniu jakie było przed wpuszczeniem pasażera ale coś tam się wyrabia i fotel leci do końca. 

 U mnie jak przytrzymam siedzisko ręką żeby nie odjeżdzało i  złoże oparcie to wtedy fotel wraca na "zaprogramowane" miejsce a nie na sam koniec ale to niwygodne. 

 

sam zastanawiam sie czy ta zapadka wędrująca w srodku szyny jest wymienna

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się ktoś dodatkowo wypowiedzieć kto ma wersje 3D jak działają fotele po złożeniu oparcia do wpuszczenia kogoś do tyłu? Czy fotel wraca do poprzedniego położenia podczas cofania, na tym się blokuje i wraca oparcie czy fotel jedzie maksymalnie do tyłu po złożeniu oparcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.08.2018 o 15:48, marek789 napisał:

maksymalnie do samego tyłu do zablokowania się prowadnic.

Widzisz zrozumiałem że do końca tak jak było przed złożeniem, a nie całkowicie do końca szyn, moja wina.

Nie, tak to nie powinno być. 

Sprawdź czy ten srebrny element ze zdjęcia nie jest uszkodzony (widoczny powinien być po przesunięciu fotela do wpuszczenia pasażera na zewnętrznej szynie fotela).

20180823_225218.thumb.jpg.33331a666bd50000b7f8677dcee22f68.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On własnie blokuje fotel po przesunięciu go tyłu jak już wypuścisz pasażera. Może sprawdź go tak, że weź przesuń fotel maksymalnie do przodu (ale podczas regulacji nie wtedy jak wypuszczasz kogoś z tyłu) i zobacz czy ten element zniknął (dokładnie przesunął się razem z fotelem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten element wchodzi w ząbki szyny swoim spodem. Jeśli jest tam wytarty na okrągło to z wierzchu i tak tego nie zauważysz. 

Kto wie jak to cudo zdemontować ? przypuszczam ,że potraktowanie go pilnikiem może rozwiązać problem.

 

I ewidentnie to powinno działać bo fotel pasażera ma tak samo i u mnie działa poprawnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio okazję sprawdzić fotele w innej megance II 3D i chodzą dokładnie tak jak u mnie. Czujniczki w szynach fotela u siebie sprawdzałem ale nie widzę nic niepokojącego. Czyli po prostu ten typ tak chyba ma :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam przy okazji tematu do Was pytanie, czy fotel podczas składania powinien sam odjechać do przodu auta (jak to się dzieje w przypadku innych samochodów 3 drzwiowych)? Ja fotele muszę przesuwać samemu do przodu w kierunku maski oraz je trzymać żeby pasażer wsiadający na tylne siedzenia nie dostał fotelem który wtedy jeździ bez żadnych oporów w przód i tył auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!