Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

2.0Tce dym z nawiewu przy wysokiej pręd.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Postaram się opisać moją sprawę jak najlepiej. Dzisiaj jadąc w trasę, jechałem sobie spokojnie 120, chciałem wyprzedzić samochód i dałem gazu, na licznik wskoczyło 150-160, zobaczyłem kątem oka, że z środkowego lewego wywiewu klimatyzacji zaczął wydobywać się biały dymek, był to ułamek sekundy, zaraz po tym zmniejszyłem prędkość i zjechałem od razu na pobocze zobaczyć co się dzieje pod maską. Tam było wszystko jak należy, żadnego dymy, ognia, przecieku. Olej chłodniczy i silnikowy na miejscu. Odczekałem chwilę, wszedłem na internet i wyczytałem, że może to być para wodna więc trochę się uspokoiłem. Po kilku godzinach, na powrocie już taka sama sytuacja, jadę spokojnie 120, chcę wyprzedzić, na licznik wskoczyło znowu 150-160 i dym zaczął wydobywać się w większych ilościach bo musiałem przytrzymać tą prędkość aby wyminąć, na dodatek śmierdział ala spalenizną. Znów zjechałem na pobocze, lecę pod maskę, a tam znowu nic. Temperatura silnika na liczniku ok. Przy prędkościach 100-120 wszystko jest w porządku. Ktoś z was może wiedzieć o co chodzi? Czy to jakaś drobna usterka, czy grube koszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator w kabinie normalnie chodzi. Auto mam w sumie od niedawna, przejechałem nim ledwo 1000km. Gościu, od którego brałem, zapewniał, że klima była dopiero co nabijana ale kto to wie czy mówił prawdę. Ale możliwe, że tak się dzieje tylko przy dużych prędkościach? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima świeżo nabita to stary tekst, jak była nabita to znaczy że jest nieszczelna.

Może być, że przy wyższych prędkościach jest większy przedmuch skraplacza i przez to ciśnienia spada więc mrozi szybciej parownik.

Bez wizyty u klimiarza się nie obejdzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, dolaneros napisał:

Po kilku godzinach, na powrocie już taka sama sytuacja, jadę spokojnie 120, chcę wyprzedzić, na licznik wskoczyło znowu 150-160 i dym zaczął wydobywać się w większych ilościach bo musiałem przytrzymać tą prędkość aby wyminąć, na dodatek śmierdział ala spalenizną.

Należy temu się dokładnie przyjrzeć.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dolaneros napisał:

Wentylator w kabinie normalnie chodzi. Auto mam w sumie od niedawna, przejechałem nim ledwo 1000km. Gościu, od którego brałem, zapewniał, że klima była dopiero co nabijana ale kto to wie czy mówił prawdę. Ale możliwe, że tak się dzieje tylko przy dużych prędkościach? 

Prawde Ci powiedział, czynnik ucieka to nabił do handlu. A że zamarza nie zależy od prędkości a od czasu używania klimatyzacji i pewnie spada Ci przepływ powietrza do kabiny z nadmuchów, po dłuższym czasie do zera. Pewnie ze 200 250 gram będziesz miał 

Edytowane przez mariuszekf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!