Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

LPG w 1.4TCe ScIII Grand 7 osobowy


witman

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w Prinsie też wtryskiwacze w listwie , poziomo na silniku, wężyki wprawdzie równe i auto jeździ świetnie, ale od samego początku korci mnie żeby je rozdzielić ,dać jak najbliżej i w pionie, żeby było zrobione tak jak być powinno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2020 o 22:42, witman napisał:

Wpierw sterownik Pb, a następnie sterownik LPG, a najlepiej kompleksowo całość w jednym zakładzie instalacja i strojenie Pb i LPG.

 

 

Niestety gaz będę zakładał w warsztacie w którym zagazowałem dwa poprzednie auta (czakram BRC), ale oni nie zajmują się tunningiem. Czyli mówisz że najpierw na podniesienie mocy, a potem LPG?

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Najpierw podnieś moc w jakiejś polecanej firmie tuningowej, a później gazuj. Co do wyboru gdzie, polecam forum lpg. Przejrzyj cały ten temat i zastanów się, czy chcesz włoski makaron pod maską jak Witman czy schludnie zamontowaną polską instalacje w tej samej cenie, gdzie serwis jest trzykrotnie tańszy.  Weź pod uwagę, że przy dzisiejszym BRC, dostęp do sterownika lpg jest zablokowany i nawet po gwarancji jesteś skazany na drogi serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, teksas napisał:

 

Niestety gaz będę zakładał w warsztacie w którym zagazowałem dwa poprzednie auta (czakram BRC), ale oni nie zajmują się tunningiem. Czyli mówisz że najpierw na podniesienie mocy, a potem LPG?

 

Uważam, że tak najlepiej zrobić, istnieje też możliwość podniesienia parametrów na samym sterowniku LPG, strojąc przy użyciu sondy szerokopasmowej AFR, można uzyskać około 10%, jeden z naszych klientów ma tak zrobioną Zafirę 1.4T w serii miał 133KM na Pb, a na LPG BRC.SQ32 wyszło 145KM, ale to wszystko zależy od możliwości i zaawansowania sterownika LPG oraz doświadczenia człowieka, który to stroi.

 

 

zafira 145 lpg.JPG

 

Silniki 1,4TCe znane są z tego, że posiadają trochę więcej fabrycznej mocy, moje miały 136 i 138KM w serii, jeden z kolegów z naszego forum nawet 144KM w serii.

Edytowane przez witman
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu naginanie rzeczywistości.

Wg wydruku z hamowni: najpierw seria, później delikatny chip, pewnie Eko, aby zmniejszyć spalanie, bo spadły nm i dopiero wykres lpg, więc przyrost jest zaledwie 6 KM i to nie wynika, z zaawansowanego sterownika lpg, bo akurat BRC jest archaiczny i do tego zablokowany przez producenta żeby zwykli użytkownicy nie dowiedzieli się w jakie gówno się wrypali,  tylko z właściwości opałowych paliw. Mi bez pomiarów na hamowni zbierał się lepiej na lpg niż na pb

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to akurat jest bardzo proste, matematyka na poziomie gimnazjum, a nie naginanie rzeczywistości, pierwszy pomiar na benzynie #1. seria 132,8KM + przyrost 9,41% = 145,3KM już na LPG :D

 

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu kręcisz.:D

A dlaczego bierzesz pierwszy pomiar, a nie drugi? Przeważnie drugi pomiar jest bardziej wiarygodny, niż próbny pierwszy. Poza tym drugi jest bliższy serii w 1.4t czyli 140KM.

Znam przypadek, że na benie miał 60KM, a na lpg 160KM, ale to nie na gównianym BRC.

 

Edytowane przez sylwekdm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz tłumaczę, że drugi zapisany pomiar #2 jest już po pierwszych modyfikacjach sterownika LPG, specjalista zapisał to sobie jako chip, takich pomiarów bywa kilka i nie wszystkie są zapisywane, czasem takich pomiarów robi się nawet 10.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę aby prawie nowy samochód nie trzymał, aż tak serii. Ty to masz zawsze szczęście, Twoje są fabrycznie po wyżej serii a inne dużo poniżej.:-D

Pewnie kolejna legenda dla klienta, że lpg uzdrowił mu samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to proszę, mam kolejną legendę dla Ciebie, mój wcześniejszy ScII 2,0 16V F4R wg. świadectwa homologacji miał mieć 99,5kW co daje 135,32KM, a na tej samej hamowni pomiar wyszedł w serii: patrz #1. 127,3KM; od razu wyjaśnię, żeby nie było niedomówień, że kolejne pomiary na przykład. #2. było z odłączonym sterowaniem KZFR, były to pomiary przeprowadzane w celu weryfikacji i działania, kluczowych podzespołów czy prawidłowo funkcjonują.

Auto maiłem od nowości i miało wtedy przejechane jakieś 35~40tys.km, finalnie specjalistom udało się dopieścić mapy obu sterowników Pb i LPG do obiecanej przez fabrykę mocy.

Żony M2 z 1,6 16V K4M również nie posiadało fabrycznej mocy 110KM i miało zaledwie 104KM jak dobrze pamiętam.

 

pomiar 1a F4R.JPG

Edytowane przez witman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2020 o 18:16, witman napisał:

ale to wszystko zależy od możliwości i zaawansowania sterownika LPG oraz doświadczenia człowieka, który to stroi.

A tutaj twierdzisz inaczej:

Wyższa moc na LPG związana jest z wyższą oktanowością tego paliwa 102-104 oktany.

https://megane.com.pl/topic/27561-14-tce-tuning/?do=findComment&comment=525240

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście bez wyższej ilości oktanów jakie posiada LPG nie można będzie podciągnąć paramentów na sterowniku LPG podczas strojenia na samym powietrzu nie pojedzie :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!