Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Przydźwięk z silnika przy włączonej klimie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Sytuacja: przy włączonej klimie, podczas zwiększania obrotów silnika słyszalny jest dodatkowy przydźwięk, który "moduluje się" wraz z obrotami. Jak wyłączę klimę, znika. Chociaż (niestety, bo zaciemnia to obraz) czasem słychać go również przy wyłączonej klimie ( tryb auto, znaczek AC niepodświetlony). Byłem w ASO, sprawdzili parametry pracy klimy i nie stwierdzili problemów. Z tym, że wg mnie to problem mechaniczny i komputer niczego nie pokaże. 

Pytanie: czy u Was również słychać taki przydźwięk podczas pracy klimy? Może TenTypTakMa? 

 

Silnik 1.6 SCe wersja Intense.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przy wyłączonej klimie sprężarka nie działa!! To że się kręci to nie znaczy że działa bo kręci się tylko koło kompresora klimatyzacji, dopiero po jej załączeniu sprzęgło w kompresorze się załącza i przenosi napęd z koła kompresora na resztę sprężarki. U mnie też słychać ten dźwięk, też sprawdzili w serwisie i powiedzieli że wszystko ok. A dźwięk taki jakby mechanizm roznicowy wył. I co ciekawe to w trybie auto mimo iż nie świeci się podświetlenie AC to sprężarka jest załączona. Dopiero jak wejdę w panel klimy, klikne ja żeby się podswietlila i drugi raz klikne żeby zgasla to sprężarka faktycznie się wyłącza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każda sprężarka ma sprzęgło elektromagnetyczne, są też sprężarki sztywne sterowane elektrozaworem. Pytałem się facet w serwisie to powiedział mi że w Megane jest ze sprzeglem, choć oni nieraz sami nie wiedzą więc różnie to może być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprzęgło posiada każda prawie sprężarka, ale nie każde jest elektromagnetyczne. 

Obecnie, coraz częściej sprężarka jest na stałe sprzęglona (np sprzęgłem zrywalnym, jako ewentualne zabepieczenie) z napędem, wiec de facto pracuje cały czas. 

Więcej można poczytać np tutaj https://intercars.com.pl/pliki/PLK/DT42www.pdf

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!