Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana licznika analogowego na cyfrowy


Rekomendowane odpowiedzi

Masz wersję sportową czy Color Edition? Pytam z ciekawości, bo w standardowym MIII były tylko cyfrowe liczniki i to raczej niektórzy chcieliby zmienić na analog :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga!

Udało mi się wymienić, no może nie do końca, bo po skonfigurowaniu wszystkiego okazało się że nie pasują zaczepy do mocowania licznika, będę jeszcze szukał rozwiązania. A więc tak.

Nowy licznik:

1. Od anglika

2. Od kabrio (Komunikat skontroluj dach)

3. Z modułem świateł do jazdy dziennej

4. Z systemem parkowania (komunikat skontroluj system parkowania)

5. Z innym przebiegiem (mniejszym)

 

Mój licznik

1. Polski, z polskiego salonu

2. Hatchback 5D

3. Bez świateł do jazdy dziennej

4. Bez modułu parkowania

5. Przebieg wyższy

 

Poradziłem sobie tak:

Na początek odpiąłem pompę ABS, żeby sprawdzić przebieg (około 30 000mil). Po sprawdzeniu zabrałem się za konfigurację. 

1. Zmiana jednostek na km/h, l/100km, języka na Polski, :

Do tego celu użyłem programu PyRen 180+.  Uruchamiamy pyren. Wybieramy nasz pojazd z listy. Przechodzimy do modułu "tablica rozdzielcza" i wybieramy "DDT screens". Otworzy nam się takie okno:

PyRen.thumb.png.5c4376b17ddc900b7a19f52121722a11.png

Do zmiany jednostek trzeba przestawić wartości w zakładce "Config Generale 3".Przed zatwierdzeniem konfiguracji musimy mieć włączone "expert mode" w menu "settings" na górze. W polu "Jednostka odległości" wybieramy "0:Km". Zatwierdzamy klikając przycisk po prawej bok pola wyboru następnie w okienku, które wyskoczy klikamy "YES". Tak robimy po każdej zmianie.

W polu "Jednostka zużycia" wybieramy "0:Litre". Zatwierdzamy.

W polu "Typ wyświetlacza..." wybieramy "0:Volume/Distance". Zatwierdzamy.

Zmiana języka była dość prosta. W menu w liczniku był dostępny język polski.

 

Wyłączenie świateł do jazdy dziennej:

W zakładce "Config MPU" zmieniamy opcje "Config Generale_MPU DRL" na "0:Sans Config  MPU Day Running Light". Oczywiście zatwierdzamy przyciskiem po prawej.

 

DRL.thumb.png.a1a1a73defe78ed08427f5a6c2a55109.png

 

Wyłączanie modułu parkowania:

W zakładce "Config Generale 2" zmieniamy opcję "Config Generale_AAP" na "0:Sans AAP". Zatwierdzamy przyciskiem po prawej.

aap.thumb.png.d4e60c221a36dce50979031d79234e93.png

 

Zmiana z Cabrio na Hatchback:

Do tej czynności program pyrene okazał się być za słaby. Trzeba użyć DDT4ALL. Po dołączeniu z elm skanujemy dostępne moduły.

Przed zapisem nie zapomnijmy włączyć "Expert Mode".

Wybieramy moduł "Cluster" i w okienku "Akcja" przechodzimy do "Ecran Configuration TdB"

nadwozie.thumb.png.3d876e945502eeb805f282e19bfdd834.png

Następnie wybieramy w opcji "Type carrosserie" wartość "B" i zatwierdzamy przyciskiem po prawej.

 

Niższy przebieg:

Przebieg sam się przepisze po podłączeniu zegarów.

 

Na koniec musiałem zresetować zegary. Wypiąłem kostkę i podpiąłem jeszcze raz. Wszystkie problemy zniknęły. No może po za jednym. Nie pasuje mi mocowanie o czym przekonałem się chcąc złożyć ładnie skonfigurowany licznik :(

  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

1. Włączyć systemowo :)

2. Włączyć w menu w liczniku ( cyfrowy )

3. Manetka na pozycji 0 ( rozumiem, że brak opcji auto na manetce )

4. Odpalić samochód i cieszyć się światłami dziennymi

5. Chyba, że brak oprawek / żarówek P21W w lampie to wtedy lipa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bacablue ad5 wtedy za parenaście zł kupuje się oprawki instalacje podciągnąć to nie kłopot i można się cieszyć z dziennych :), Ja np czujnik zmierzchu manetke i opcje w komputerze miałem, a mimo to poprzednia właścicielka założyła ledy z allegro ( paski ) więc oprawki i żarówki kupiłem podpiąłem wszystko do kupy i działa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, bacablue napisał:

Witam.

1. Włączyć systemowo :)

2. Włączyć w menu w liczniku ( cyfrowy )

3. Manetka na pozycji 0 ( rozumiem, że brak opcji auto na manetce )

4. Odpalić samochód i cieszyć się światłami dziennymi

5. Chyba, że brak oprawek / żarówek P21W w lampie to wtedy lipa :mrgreen:

No i właśnie po tym co napisałeś nic nie działa. Włączone, wszystko cacy, żarówki nawet dają w środku. No ale nie chce świecić no.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

W Generation nie ma przewodów do  żarówek świateł dziennych. Trzeba dorobić przewody i proste sterowanie przekaźnikiem z pozycyjnych - tak chyba najprościej.

Licznik analogowy ma trochę inną budowę od dołu i w nowym trzeba trochę wyciąć żeby go wstawić - porównaj to zobaczysz - łatwo to wytniesz tarczą modelarską. Poza tym głośnik jest w innym miejscu i trzeba trochę wyrzeźbić plastik za licznikiem żeby było słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!