Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Terkotanie przy odpalaniu na zimno


Krzy71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem z moją meganką a mianowicie od pewnego czasu przy odpalaniu za zimno np rano w 8 na 10 startów przez 2-3 sekundy słychać dziwne terkotanie. Byłem z tym u mechanika po podpięciu pod komputer wyszedł błąd czujnik położenia wałka rozrządu poza zakresem. Jako że auto ma niecałe 6 lat i zbliża się termin wymiany rozrządu zleciłem wymianę kompletu plus oleje świece i filtry .KZFR nie zostało wymienione gdyż wg mechanika jest OK a pożarem przebieg to tylko 47tys . Zresztą po kazdym następnym zapalaniu wszystko jest OK .Po wymianie problem nie ustąpił ale błędów już nie ma żadnych tylko ten dziwny dźwięk  przy zapalaniu . Jako że przed tymi objawami zamontowałem LPG padło podejrzenie że może któryś z zaworów się przypiekł. Mechanik doradził zastosowanie przeparatu do paliwa ale to nie pomogło . Zresztą silnikiem nie szarpie. 

Nie wiem co może być .Czy może to być wina rozrusznika że np po zapaleniu nie odbija bendix.

prosze o pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej, to że nie wymieniłeś KZFR to był błąd. Najlepiej nagraj ten dźwięk i wstaw na forum. Ale jak brzmi on tak jak na tych filmach: 1 i 2 czy 3 to KZMR do wymiany i może jeszcze zawór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dzięki za filmiki . Koła nie wymieniłem bo zasugerowałem się opinią mechanika natomiast u mnie po pierwsze silnik nie gaśnie pali od pierwszego za każdym razem nie ma falowania obrotów a jeżeli chodzi o 3 filmik to tam jest pokazany objaw na gorącym silniku a i mnie tylko przy odpalaniu na zimno . 

Pytanie czym grozi taka eksploatacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku nie zawsze gaśnie na zimnym podczas odpalania, to przyjdzie z "wiekiem". Pytanie czy to ten sam dźwięk jak na dwóch pierwszych filmach. Jeżeli to koło, to niczym to nie grozi, oprócz może spadkiem dynamiki silnika i terkotaniem przy zapalaniu. Jeżeli zepsuje się bardziej to zaczną się problemy z odpalaniem, ale nic się więcej nie zepsuje.

Co do mechanika, i jeżeli okaże się to jednak KZFR, to zmień mechanika ponieważ mało miał do czynienia z megankami i jeszcze parę razy będziesz stratny.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, mireczek01 napisał:

Na początku nie zawsze gaśnie na zimnym podczas odpalania, to przyjdzie z "wiekiem". Pytanie czy to ten sam dźwięk jak na dwóch pierwszych filmach. Jeżeli to koło, to niczym to nie grozi, oprócz może spadkiem dynamiki silnika i terkotaniem przy zapalaniu. Jeżeli zepsuje się bardziej to zaczną się problemy z odpalaniem, ale nic się więcej nie zepsuje.

Co do mechanika, i jeżeli okaże się to jednak KZFR, to zmień mechanika ponieważ mało miał do czynienia z megankami i jeszcze parę razy będziesz stratny.

Dźwięk bardzo podobny jak na pierwszych dwóch filmach tylko mniej natarczywy może mam wczesne stadium zużycia . Pierwsze odpalenie zazgrzyta , a jak np od razu zgasze i ponownie odpalam to już jest cisza . Mechanik potwierdził że przy rozrządzie jest wszystko OK i jeżeli to koło się odzywa to może go zmienić ,koszt robocizny bierze na siebie wiec nie wyglada jakby chciał mnie naciągnąć na koszty .  Twierdzi że nie spotkał się z uszkodzonym kołem przy przebiegu 47 tys A co do mechanika to wiadomo o dobrego trudno .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku również padło w okolicach 40 tysięcy a zanim zostało wymienione wraz z rozrządem miało ponad 70. Terkotanie lubi się nasilać z upływem czasu. W pewnym momencie jeżeli zaterkocze wówczas również zgaśnie ale za drugim razem już nigdy nie było problemów z uruchomieniem silnika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie . 

Chcę się podzielić najnowszymi obserwacjami . Przez tydzień jeździłem autem codziennie i ani razu terkotanie się nie pojawiło . Wszystko chodzi jak w zegarku . Potem auto stało w garażu przez 3 dni nie odpalane . Dzisiaj odpalam znowu zaterkotało , do tego delikatnie obroty spadły ale silnik nie zgasł a do tego wyświetlił się klucz serwisowy oraz komunikat „skontroluj układ wtrysku paliwa „ Zgasiłem auto i ponownie odpaliłem komunikat i klucz zgasł . Każde kolejne odpalanie OK samochód jeździ bez zarzutu . Pytanie co to może być . 

Jeszcze jedna uwaga. W czerwcu założyłem LPG i jak tak teraz kojarzę to to terkotanie na zimno pojawiło się gdzieś od lipca i pamietam ze raz już taki komunikat miałem . Wyglada na to że to może nie KZFR . Ma ktoś jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczęło się terkotanie przy przebiegu 30k. Czasami bywały tygodnie że był spokój, a czasami kilka razy w tygodniu terkotało. Ostatnie tygodnie to codzienny klekot z rana więc tydzień temu stwierdziłem że czas na rozrząd i koło. Od tygodnia po wymianie cisza i spokój, autko dużo lepiej się zbiera na wysokich obrotach. Na takim 'terkotającym' kole zrobiłem... 70k :)

Edytowane przez DzikSk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dla mnie ewidentnie brzmi jak KZFR. To, że zaczęło się krótko po zagazowaniu auta to według mnie zwykły zbieg okoliczności i tyle.

Wizualnie nie da się ocenić czy koło ma się dobrze, czy lada moment zacznie klekotać. Mechanik może sobie powiedzieć, że koło jest ok bo klient przyjechał autem, które nie daje objawów uszkodzenia i tyle...takie gadanie bo później za wymianę tego weźmie jak za rozrząd, wiadomo. 

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, droopy napisał:

Dla mnie ewidentnie brzmi jak KZFR. To, że zaczęło się krótko po zagazowaniu auta to według mnie zwykły zbieg okoliczności i tyle. 

Czy można z tym jeździć póki się nie pogorszy czy należy to koło od razu wymienić ?. Nie chciałbym żeby coś więcej się popsuło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisali Ci wcześniej, im dalej w las tym gorzej z odpalaniem, ponoć ostatecznie może terkotać non stop, nie wiem ile w tym prawdy. Nikt jednak raczej Ci nie powie żebyś temat olał bo różnie może sie stać. Ja kilka miesięcy jeździłem z takim terkotem przy odpalaniu. Decyzję podejmujesz na własną odpowiedzialność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!