Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dziwne dźwięki po włączeniu klimatyzacji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Dzisiaj z względu na słońce odpaliłem klimatyzację, po pewnym czasie słyszalne są dziwne dzwięki. jakby rzężenie. Po wyłączeniu klimatyzacji problem znika. Co to może być? Klimatyzację uzupełniałem w maju bieżącego roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

Podłączam się do pytania, w moim przypadku słychać metaliczny szum po załączeniu sprężarki - niknie po wyłączeniu AC.

Czy oprócz łożysk, kwestia zbyt małej ilości czynnika lub oleju też może powodować ten szum?

Co dziwne, zawsze szumi w pozycji AUTO (mam klimatronik), gdy wyłączę zmienię ustawienia (temperatura, kierunek nawiewu) mogę potem włączać i wyłączać AC i nie słychać metalicznego szumu. Również w czasie jazdy, gdy przełączę na AUTO jest cisza, ale gdy zgaszę silnik i odpalę ponownie - szumi.

Pozdrawiam

Edytowane przez krzychu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krzychu83 napisał:

kwestia zbyt małej ilości czynnika lub oleju też może powodować ten szum?

Tak, jak mi zaczyna delikatnie szumieć to wiem, że jest mało czynnika (ucieka mi i nie mogę dojść gdzie). Tylko mój szum i twój to mogą być dwie różne rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten szum jest jak metaliczny dźwięk wiatru albo jakby coś o coś szurało. Zauważyłem wczoraj u siebie to samo. Byłem u klimatologa dzisiaj na sprawdzenie ciśnienia. Stwierdził, że trochę brakuje okolo 150gr. 9 miesięcy temu wymieniana była chłodnica klimy. 

Jak szumi to 99% mało czynnika.

Jak serio coś napierdziela pod maską, szumi mocno piszczy, rzęzi a nawet skrzeczy to tylko wyłącznie sprężarka. Albo sama z siebie się zaciera albo koło sprężarki albo sam pasek bo koło sprężarki daje opory. Ten temat to temat rzeka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaczęło nagle hałasować, pracowała normalnie, chłodziła, nic nie dawało oznak wcześniej.W  piątek idzie do mechanika,zobaczymy co powie.

Jaki jest koszt regeneracji takiej sprężarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!