Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Łożysko podpory półosi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, przy wymianie oleju przy przebiegu 300k km mechanik zauważył nalot na łożysku podpory półosi, po odsłonięciu osłonki okazało się, że łożysko do wymiany. Mocno już zużyte. Zwracajcie uwagę na nie, bo niby nie bierze udziału jakiegoś znaczącego, ale pozostawienie go w takim stanie, może skutkować przyspieszonym zużyciem półośki jak również samej skrzyni biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Pozwolę sobie ogrzać kotleta :).

 

miałeś jakieś objawy zużytego łożyska? U mnie pojawia się telepanie autem przy jeździe na wprost i przy hamowaniu silnikiem(przy swobodnym toczeniu się też jest ale mniej wyczuwalne) Odczuwalne pomiędzy 70-80km/h. co ciekawe przy przyspieszaniu nie czuć nic. I się zastanawiam Czy bardziej wina łożyska podpory czy przegubu wewnętrznego. Dodam że żadnych niepokojących dźwięków nie zaobserwowano.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo pamiętam, ale chyba nie miałem objawów. To zdaje się wyszło przy wymianie panewek, gdzie trzeba było półoś wyjąć. Troszkę mi się już to miesza :) Natomiast z pewnością to łożysko nie jest zbyt trwałe, bo teraz przy wymianie sprzęgła jak była półoś na wierzchu i się nim obróciło to hałasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szwagier24a poduszka olejowa troszkę siadnięta ale auto wibruje na wolnych obrotach tak jak moja laguna 2 z 1.8 benzyną czyli delikatnie. Lizak przeszedł mi przez myśl bo jak ujmuje i dodaje gazu to czuć że naciąga silnik. Tylko dlaczego wtedy czuć też wibracje podczas jazdy na luzie.

 

Pomacałem dziś półoś na postoju na skręconej kierownicy w prawo. Minimalny luz wzdłużny i minimalny poprzeczny. Minimalny w sensie ze jak włożyłem rękę koło koła i załapałem za półoś to przy szarpnięciu wykonuje z 1mm ruchu.

Gumy wyglądają na całe. Dla porównania zdjęcie ręki po przetarciu gumy przegubu wewnętrznego.

Na pewno mam jedna felgę z tyłu lekko krzywą. Wymieniłem ostatnio tarcze z łożyskami. stare łożyska były w marnym stanie może teraz usztywniło układ. Tyle że mam wrażenie ze to bardziej przód i dlaczego nie ma tego przy przyspieszaniu?

Ps Dobrze widzę na ostatnim zdjęciu ze z mokrego turbo mam mokrego lizaka?

No nic miejmy nadzieje że objadę teraz całą Polskę nad morze i z powrotem. Na co dzień blisko do holowania :)

IMG_20210519_154711.jpg

IMG_20210519_154725.jpg

IMG_20210519_155950.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Mnie też dopadł problem ze zużytymi łożyskami. Zaczęło się od łożyska prawego koła które zostało wymienione na nowe ale nie pomogło dźwięk dziwny wydobywa się znowu tylko słabszy ale huczy podejrzewam łożysko prawej podpory osi tak to rozpoznaję po odgłosie ale być może się mylę. Myślę że wcześniej dźwięk huczenie poprzednio skutecznie było zagłuszane przez łożysko koła gdy zostało wymienione dało znać o sobie i drugie. Jest to na pewno dźwięk uszkodzonego łożyska ale do końca nie wiem którego. Może ktoś zna sposób na rozpoznanie uszkodzenia łożyska podpory osi .

Przepraszam ale zapomniałem dodać że sprawa dotyczy Megane III 1.6 16V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!