Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie odnośnie sposobu pokazywania spalania chwilowego. U mnie pokazuje w sposób graficzny, czyli poziomy pasek się wydłuża lub skraca, a pod nim jest 0,5,10. Czy jest jakaś możliwość żeby to zmienić żeby było wyświetlane to w formie liczbowej np. 4,7  - 5,8 - 7,2 ??? Przyzwyczaiłem się do formy liczbowej z poprzednich aut i fajnie by było jakby się dało to zmienić w Meganie.

Edytowane przez splice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jottar napisał:

Tak było wyświetlane w PhI. Cinas kiedyś pisał, że udało mu się to zmienić Renault Commanderem. 

Też pamiętam ten post ale była też tam uwaga, że stało się to przypadkiem... w związku z czym brak przepisu na taką modyfikację, a szkoda bo sam chętnie bym skorzystał.

Tu masz wspomniany temat:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdemu posiadaczowi megane3 pokazuje w litrach  na km tylko chodzi o różnice w pokazywaniu gt ma w formie cyferek a wszystkie inne wersje maja jak np. bmw taki ekonomizer moim zdaniem dużo mniej dokładny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
11 minut temu, Pitrek napisał:

Tak czy inaczej, można bez tego żyć.

Można. Tylko do dobrego człowiek się szybko przyzwyczaja. Po przesiadce z MII z liczbowym wskazaniem do MIII z paskowym niesmak pozostaje na długo... choć i tak da się z tym żyć.

Jestem w 100% przekonany, że gdybym miał wskazanie liczbowe mógłbym  osiągnąć lepsze wyniki spalania.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pbet a patrzysz na to spalanie? Ja nie zwracam na nie uwagi. Wystarczy mi, że mam średnie spalanie w formie liczbowej, mimo że w poprzednich autach miałem chwilowe spalanie również w postaci liczb, a nie paska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Silverek znam już auto więc coraz rzadziej ale nie ukrywam, że lubię rzucić okiem.

Przed chwilą, Pitrek napisał:

Tak na chłopski rozum - jak chcesz mieć niskie spalanie deptaj gaz najmniej jak można. Ja tak robię.

Znane mi się te i inne zasady :) Na co dowodem jest spalanie mojego paliwożernego silnika podane w stopce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Silverek Ja np cały czas jeżdżę na chwilowym, raz na jakiś czas przełączam na przejechany dystans który kasuje zawsze po zatankowaniu LPG do pełna ( taki mój wskaźnik ile jeszcze mam gazu w butli :) ). Jakoś tak wyrobiłem sobie nawyk, że zawsze w każdym aucie w domu, czy to CX7 ojca 500 mamy, czy któryś z busów zawsze przestawiam na chwilowe. Pewnie gdybym miał pasek też bym to jakoś przełknął niemniej zgadzam się z @pbet. Wskazanie liczbowe jest dużo dokładniejsze niż takie +- na pasku dlatego w przypadku wskazania liczbowego łatwiej o lepszą "eko jazdę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spalania średniego byłem strasznie niezadowolony z tej meganki jak ciężko było mi zejść poniżej 9l na benzynie :D, dopiero jak zacząłem jeździć jak na ten silnik przystało ( nawyki z 1.9cdti 150KM z signumki) to spalanie mi spadło :D kurde nadal zdarza mi się zapominać, że to tylko mały osiołek 1.6, a nie demon prędkości ( a powyżej prędkości autostradowych jeżdżę często) dlatego spalanie chwilowe dużo mi pomaga, bo widzę kiedy przesadzam :). Niby tak graficznie pokazane spalanie chwilowe wygląda ładniej dla oka, to jednak liczbowe jest dużo lepsze, więc skoro francuzi mieli tyle fantazji by tak kombinować powinni dać w menu komputera opcję wyboru, tak by każdy mógł zdecydować co mu bardziej odpowiada. Przyjedziesz do ASO powiedzą, że się nie da co jest nie prawdą bo przecież Ja czy ktoś na grupie coś takiego ma :rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!