Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

hamulec postojowy


feniix121

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam megan 1.6 benzyna z 2011r Pojawiła mi sie na panelu informacja-sprawdz stan hamulca postojowego.Hamulec mam na przycisk.Byłem u mechanika i po jego sugesti wymieniłem czujnik wsteczny na skrzyni biegów.Po zresetowaniu przez komputer problem znikną.Ale niestety po 2 miesiącach problem wrócił.Pojechałem jeszcze raz do tego mechanika który powiedział że widocznie problem jest w skrzyni biegów tam są jakieś blaszki które reagują z tym wymienionym czujnikiem  i prawdopodobnie te blaszki się wytarły i nie stykają się z tym czujnikiem.Zaproponował wymianę tych blaszek co się wiąże z rozebraniem skrzyni biegów.Zaproponował cene ok

2000 zł.Pomóżcie, może ktoś też miał taki problem.

lapka2.gif

REGULAMIN

5.1 Użytkownicy zobowiązani są do umieszczania swoich tematów w odpowiednich działach... - przeniosłem - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że pojawiła się informacja na panelu, a nie napisałeś czy hamulec nie działa.

Miałem ze 3 razy informacje "Sprawdź stan hamulca" i za każdym razem po ponownym uruchomieniu auta komunikat znikał. Migała dodatkowo dioda na przycisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko pytam, mechanik ma wbudowany bezprzewodowy modul BT w głowie i telepatycznie łączy się z autem po OBD2 i tak sprawdza błędy, czy podpinał się pod auto fizycznie i na podstawie odczytanego błędu stwierdził że to czujnik w skrzyni? Bo jeżeli kazał wymieniać na podstawie "a to może to a może tamto" to proponuję go zmienić jak najszybciej lub wygrać w totka bo ci kasy braknie na jego sugestie :D.

 

Jakiś konkretny błąd był w module hamulca?

  • Zwycięzca 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinał przy mnie laptopa .Oprogramowanie z renówki.pokazało mu że ten czujnik który wymieniłem nie czyta położenia biegów w skrzyni biegów a że czujnik jest nowy to stwierdził że problem jest w skrzyni. na panelu pokazuje mi -sprawdz hamulec postojowy.Hamulec działa ale tak jakby komputer tego nie widział.U mnie cały czas świeci ten komunikat i świeci dioda znak klucza.

 

Edytowane przez feniix121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to klapa jeszcze wiązke by trza sprawdzić czy gdzieś nie przetarta bo rozbiórka skrzyni to mało ciekawa sprawa (koszta koszta i koszta proponuje jednak w totka wygrać).

Edytowane przez onomatopeja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2018 o 20:20, feniix121 napisał:

.Po zresetowaniu przez komputer problem znikną.Ale niestety po 2 miesiącach problem wróc

Jakość tych czujników to tragedia. Dotyczy wysokości przełączania. Dwa pod rząd reklamowałem w IC.  Trzeci pracuje poprawnie dłuższy czas. Najpierw dokonać pomiarów w ustawieniach i nie dać się wrobić w skrzynię, której nawet palcem nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!