Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana licznika - adaptacja wersji wyposażenia


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam uszkodzone zegary w Megane III PhI (nie działa obrotomierz i podświetlenie jego wskazówki). Kupiłem na alledrogo zegary od meganki z wyższą wersją wyposażenia, zamontowałem i wszystko byłoby dobrze, ale wyświetlają komunikaty "Sprawdź czujniki ciśnienia w kołach + kontrolka awarii tychże czujników" i "Sprawdź czujniki parkowania tył" - oczywiście moje auto nie jest wyposażone w jedne ani drugie. I teraz pytanie czy można te błędy usunąć Clipem, czy trzeba modyfikować eeprom zegarów żeby wyłączyć obsługę tych funkcji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej skonfigurować licznik clipem. Jak masz ELM327 To możesz skonfigurować licznik darmowym programem ddt4all. Do pobrania między innymi  link  Błędów nie usuniesz dopóki nie skonfigurujesz licznika pod swój pojazd. 

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat na forum Dacii oczywiście widziałem, ale trochę sprzecznych informacji na naszym forum na temat konieczności wylutowania i przeprogramowywania eepromu również znalazłem, stąd moja prośba o pomoc.

Zamówiłem ELM327 i będę działał - zobaczymy z jakim efektem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEPROM'u wcale nie trzeba wylutowywać - ja przeprogramowałem tylko odlutowując 1 pin odpowiedzialny za blokadę nadpisu i za pomocą Klips SOIC-8 :)

Co do ELM 327 to nie każdy da radę bodajże.

Edytowane przez Papf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Ja zmieniałem dane w liczniku takie jak wyposażenie(pdc tpms typ skrzyni wersja językowa czy dostępność menu licznika oraz inne) , przeglądy, w liczniku FL da się też ustawić godzinę i temp i ruch wskazówek jak w GT czy zmiana nr VIN za pomocą ddt4all 

Edytowane przez tomakur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 13.04.2019 o 19:19, luktal napisał:

@madtom Udało Ci się zmienić interwał serwisowy wymiany oleju pyrenem? Jeśli tak to jaką wersją to robiłeś?

 

Jeszcze się za zmianę interwałów nie wziąłem - czasu wiecznie brak - ale planuję to robić za pomocą ddt4all.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!