Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Praca silnika 1.6 sce


Arek151

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna zauważyłem dziwną pracę na zimnym silnik, podczas ruszania i przyspieszania występuje nie równa praca

silnika tak jakbym odpuszczał i ponownie naciskał na pedał gazu, po przejechaniu kilometra wszystko pracuje normalnie.
Spotkał się ktoś z podobną sytuacją? Przebieg 6 tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już gdzieś to było opisywane, w okresie zimowym ten silnik może się tak zachowywać, zanim się  rozgrzeje to zdarza się lekkie falowanie. Ja u siebie tez to zauważyłem ale nie jest to bardzo kłopotliwe, po prostu przez pierwsze 2 minuty nie można szarżować. Lekko dodawać gaz  i wtedy problemu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściślijmy fakty: nie jest to normalne zachowanie silnika ALE w tym przypadku coś poszło nie tak i ten silnik ma taką przypadłość. Pewnie soft pisał ten sam dzieciak co do silnika 1.4tce który na fabrycznych mapach też lubi poszarpywać na zimnym przez chwilkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak w starszym 1.6. Poczytaj podobne tematy dla MIII. Śmiem twierdzić, że wszystkiemu jest winna elektronicznie sterowana przepustnica. Drobne falowanie tylko na ssaniu nie stanowi większego problemu. Tak twierdzi nawet ASO. Masz gwarancję, zgłaszaj. Jak się skończy to się przyzwyczaj :)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej, w MII jest dokładnie to samo, zimny silnik ma taką "turbodziurę", przyspieszenie w dolnym zakresie obrotów na chwilę spada i później nagle rośnie. Zabawne to jest, że 3 generacje i dalej to samo jak widać.

Edytowane przez droopy
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie tez takie coś początkowo występowało, choć sporadycznie. Od dłuższego czasu nie wystąpiło ani razu. Według mnie nie ma powodu do niepokoju.

Dnia 16.11.2018 o 10:45, droopy napisał:

Powiem więcej, w MII jest dokładnie to samo, zimny silnik ma taką "turbodziurę", przyspieszenie w dolnym zakresie obrotów na chwilę spada i później nagle rośnie. Zabawne to jest, że 3 generacje i dalej to samo jak widać.

Silnik o którym mowa, nie ma turbodziury, a nawet turbosprężarki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu napisałem to słowo w cudzysłowie? :D Tak sobie określiłem to zjawisko, że dodaje się dużo gazu, a auto ledwo się rozpędza przez krótką chwilę, doskonale wiem, że nie ma turbosprężarki (swoją drogą całe szczęście, że jej nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać wszystko w normie. 1.6 szarpie, Tce szarpie, Sce szarpie, znaczy duch w reno nie ginie. Byle tylko 1.3 Tce też poszarpywał i będzie dobrze. A tak na serio to po prostu niedoróba drażniąca mnie co rano od lat trzech.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W serwisie zrobili ponowną adaptację składu mieszanki paliwowej, mniej więcej tak to nazwali. Na razie jakby odrobinę lepiej - albo działa siła sugestii, że powinno być lepiej. W piątek to zrobili, dzisiaj pierwszy raz jechałem. Jak będzie dalej dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie jest tak samo. Z moich obserwacji doszedłem ze jest to zauważalne na 1 biegu jak dynamicznie chce przyśpieszyć

' Jak zmienię na 2 to już jest mniej zauważalne. Również delikatne puszczanie sprzęgła pomaga i nie jestem pewien czy to jednak nie jest jakiś problem bardziej z przeniesieniem napędu niż ze sterowaniem przepustnicy jak osoby sugerują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!