Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Owady w środkowej lampce na podsufitce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :D

Tym razem temat trochę abstrakcyjny lecz denerwujący.

Otóż od jakiegoś czasu zauważyłem że nasze MIV lubią przyciągać do środka owady a zwłaszcza lubiące zadomowić się w górnej lampce na podsufitce :-D i efekt jest tego taki, że jak wpadła mi jedna muszka okej niech sobie siedzi, potem druga a teraz jakiś trzeci długi dziad to się wkurzyłem. I pytanko czy ktoś z Was demontował górną lampkę tak aby na siłę nic nie wydrzeć i nie uszkodzić podsufitki?

Dodam jeszcze że ten sam problem miałem w Daci Duster tam też dostawały się owady do lampki. Tyle tylko że w Dusterze był problem z otworzeniem jej a efektem później było trzeszczenie mi całej podsufitki nad łbem. 

Dlatego chciałbym uniknąć tego w MIV więc może ktoś ma jakiś prosty bezinwazyjny sposob otworzenia tej lampki? 

Poniżej zdjęcie tego dziadostwa co wlazlo do lampki :rolleyes:

 

 

IMG_20181123_123948.jpg

Edytowane przez Azol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampkę prawdopodobnie trzeba ściągnąć z tym całym plastikiem - przynajmniej ja bym tak próbował, ale pierwszy raz widzę muchy w lampce wewnątrz auta :) W jaki sposób one się tam dostają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie konwil też się zastnawiałem :) bo gdybym w nocy zostawił auto z włączonym oświetleniem na górze i pootwieranymi szybami to bym się nie zdziwił, gdyby rano było tam w cholerę owadów, które by sobie urządziły tam bajlando. 

Natomiast wydaję mi się, że muszą dostawać się tędy od przełącznika bo nie ma innej opcji, chyba że dach jest dziurawy :-D,

 

a tak na serio to obrzydliwie to wygląda przy nowym aucie. I najgorsze jest to, że w Dusterze też france wchodziły mi do lampki, tyle tylko jak pisałem wyżej po ściągnięciu tej całej ramki później o dziwo podsufitka trzeszczała jak w starym Żuku. 

 

Więc dlatego pytam może ktoś ma jakieś bezinwazyjne rozwiązanie żeby wyciągnąć to dziadostwo, no chyba że odkurzaczem przez przełącznik ? :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2018 o 14:07, Azol napisał:

Więc dlatego pytam może ktoś ma jakieś bezinwazyjne rozwiązanie żeby wyciągnąć to dziadostwo, no chyba że odkurzaczem przez przełącznik ? :bash:

A instrukcja nie podaje metodologii wymiany żarówek w tych lampkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witaj, właśnie też się kiedyś nad tym zastanawiałem, bo w salonie widziałem również identyczny jak mój egzemplarz Limited 2018 z tą różnicą o której piszesz, że miał wszystko identyczne w środku jak mój tyle że występowało w nim w środku ledowe oświetlenie. Mój Koń jest z lipca 2018 kupiony w tej przecenie gdy schodzili już z tych silników 1.6 SCe a kupiłem go we wrześniu … 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!