Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kolizja


ArturMegane

Rekomendowane odpowiedzi

No to jakie odszkodowanie 7600. Słyszałem, że z OC sprawcy możesz naprawiać nawet jak wartość naprawy przekracza wartość auta. Zorientuj się u jakiegoś radcy ubezpieczeniowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A będziesz naprawiał samochód czy na razie próbował coś wyegzekwować? Pytam, bo wg mnie auto da się naprawić, wcale nie muszą to być wielkie koszty - kwestia zdobycia części typu drzwi, błotnik (np. szrot). Jeślibyś naprawił, a w międzyczasie wygrał sprawę (jakkolwiek w sądzie czy wcześniej), to ciekawi mnie w jaki sposób pokryją Ci koszty, które poniesiesz. Tak czy siak trzymam kciuki za jakiś pozytyw, bo na pewno nie jest to sytuacja komfortowa...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jak rozumiem - jest to kosztorys ASO, które wiadomo, że niczego nie wyprostuje, nie naprawi. Dla przykładu: skrzywiłem (przy okazji innych uszkodzeń) felgę CS i warsztat (nie ASO) naprawiający z AC wstawił mi nową felgę, tyle że inną. Wydostałem - po awanturze - moją skrzywioną felgę, wyprostowałem i dzięki temu mam tak jak powinno być. Nie chcieli mi wydać, bo ponoć ubezpieczyciel uwłaszcza się na częściach, które w ramach likwidacji szkody wymienia. Ale udało się, bo absurd tej sytuacji był wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich zdaniem:

Wartość pojazdu w stanie nieuszkodzonym (brutto) 17800.00 PLN

 

Czy jeśli udostępnienie im fakturę za zakup auta która wynosi 18900.00 PLN 

to będą musieli podnieść jego wartość rynkową i przyznać tym samym większe odszkodowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy skąd masz tą fakturę ale możesz próbować. Kwota na fakturze wykazuje cenę za jaką zgodziłeś się to auto kupić, a sprzedający sprzedać i nie jest to wyznacznik ceny rynkowej. Oni mają te swoje śmieszne tabelki, kalkulatory, wyliczają średnią bez uwzględnienia wielu rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2018 o 13:03, ArturMegane napisał:

Przyznali odszkodowanie w wysokości 7600zł, a warsztat wycenił naprawę na 21 400zł.

 

Mam sobie za to nowe auto kupić...?

Przyznali odszkodowanie w wysokości 7600zł, bo tyle wg. nich wynosi różnica między wartością auta sprzed kolizji, a wartością auta "po". Teraz powinni podać ci namiar na osobę/firmę, która kupi od Ciebie "wrak" za 10200 (17800-7600), a Ty będziesz miał wybór - skorzystać z ich "pośrednictwa" albo sprzedać to co zostało na własną rękę (jeśli np. uważasz, że sprzedając samemu dostaniesz więcej niż 10200). Możesz też wziąć 7600 i próbować naprawić samochód.

 

Poza tymi wszystkimi "wariantami" możesz też składać odwołania, jeśli uważasz że samochód przed kolizją wart był więcej niż 17800 (i powinieneś dostać więcej niż 7600). Wtedy jako dowód faktycznie przyda się faktura zakupu (o ile między zakupem a kolizją nie nastąpił znaczny upływ czasu), ewentualnie linki do aukcji z podobnie wyposażonymi Megankami z tego rocznika.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!